کد مطلب: 97110
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴
ذوالفقار یزدان‌مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از رتبه‌بندی خوابگاه‌ها خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، ذوالفقار یزدان‌مهر مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی دولتی و همچنین رتبه‌بندی تغذیه دانشجویان و غذای دانشگاه‌ها از کارهای بسیار مهمی بود که توسط صندوق رفاه دانشجویان انجام شد.

وی ادامه داد: در رابطه با رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی قرار بر این شده تا قیمت خوابگاه‌ها براساس رتبه خوابگاه تعیین و قیمت هر خوابگاه براساس رتبه‌ای که دارد مشخص شود. ما همه خوابگاه‌های دانشجویی دولتی را از بین صفر تا ۱۰ رتبه‌بندی کردیم و با توجه به امتیازاتی که خوابگاه‌ها کسب کردند آنها را در ۵ کلاس یا طبقه تقسیم‌بندی کردیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: با اجرای رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی آنها هم مانند هتل‌هایی که ستاره دارند، در ۵ کلاس طبقه‌بندی شدند و نرخ خوابگاه هم براساس، امکانات آن، نوع شهر و رتبه‌ای که دارد، تعیین شد. بر اساس این رتبه بندی ۳۸ درصد از خوابگاه‌های دانشجویی در رتبه ۴ و ۵ و سی درصد از خوابگاه‌های دانشجویی در رتبه ۳ و مابقی در رتبه ۱ و ۲ قرار داشتند.

او افزود: برنامه‌ریزی برای بهبود وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی و تعمیر و تجهیز آنها صورت گرفته تا خوابگاه های رتبه پایین به رتبه‌های بالا ارتقا یابند.

یزدان‌مهر با اشاره به آمادگی خوابگاه‌های دانشجویی برای استقبال از دانشجویان در سال تحصیلی جدید، گفت: خوابگاه‌های دانشجویی در تابستان امسال به کارگاه‌های تعمیر و تجهیز تبدیل شدند و حداکثر تا مهر ۵۰۳ خوابگاه دانشجویی به رتبه‌های بالاتر ارتقا پیدا خواهند کرد.

منبع : ایلنا