کد مطلب: 97124
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۰
پسر بنیامین نتانیاهو بعد از انتشار کاریکاتوری با تصویری که اهانتی به قوم یهود بود و با این کار مخالفان پدرش را هدف قرار داده بود، موجی از خشم را به راه انداخت.
پسر نتانیاهو با اهانت به قوم یهود جنجال به پا کرد
 
به گزارش ایران خبر به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، یائیر نتانیاهو پسر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز شنبه با انتشار کاریکاتوری در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک، جنجال عظیمی را در فلسطین اشغالی به پا کرد.

اسحاق هرتزوگ، از جناح چپ میانه و رهبر اپوزیسیون اسرائیل گفت: این کاریکاتور مشمئز کننده است و از خانه نخست‌وزیر به بیرون درز کرده و باید این کاریکاتور حذف شده و او عذرخواهی کند.

در این کاریکاتور جورج سورس میلیادر یهودی آمریکایی چندین اسکناس دلار را به قلاب ماهیگیری بسته و به ایهود باراک نخست وزیر سابق اسرائیل و به رهبران اعتراضات و تظاهرات علیه فساد مالی و برگزارکنندگان تظاهرات هفتگی در مقابل منزل مشاور حقوقی دولت اسرائیل می‌دهد.

ایهود باراک در واکنش به این کاریکاتور نوشت که فرزند نتانیاهو نیاز به روان درمانی دارد، باید هزینه‌های درمانی‌اش را تامین کرد، به نظر می‌رسد که مشکل وی ژنتیکی است.  

لازم به ذکر است که تعدادی از مقامات اسرائیلی به فساد مالی و کلاهبرداری و پولشویی متهم هستند و صهیونیست‌ها همچنان به تظاهرات خود علیه آنان ادامه می‌دهند.