کد مطلب: 97144
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
بعد از صدرنشینی مداوم ساعت 5 عصر، در این هفته فیلم اکسیدان از نخستین سینمایی آقای مهران مدیری پیشی گرفت و جایگاه نخست فروش هفته گذشته را به خود اختصاص داد.
 

به گزارش ایران خبر،بعد از صدرنشینی مداوم ساعت 5 عصر، در این هفته فیلم اکسیدان از نخستین سینمایی آقای مهران مدیری پیشی گرفت و جایگاه نخست فروش هفته گذشته را به خود اختصاص داد و در ادامه بعد از این کمدی‌ها یک فیلم اجتماعی که مدتی از اکران آن می‌گذرد قرار دارد.

 «اکسیدان»


بعد از اکران فیلم سینمایی «اکسیدان» از 31خرداد؛ این فیلم به کارگردانی آقای حامد محمدی در هفت روز گذشته فروشی بیش از 500 میلیون تومان داشت.9میلیارد و 700 میلیون تومان، رقمی است که به فروش کل این فیلم تعلق دارد.


تعداد سالن‌های نمایش برای «اکسیدان»، اخیراً 82 عدد اعلام شده است؛ هچنین این فیلم یک داستان عاشقانه و البته کمدی را روایت می‌کند که در آن خانم‌ها و آقایان جواد عزتی، امیر جعفری، شبنم مقدمی، شقایق دهقان، رضا بهبودی، لیندا کیانی و علی استادی حضور دارند.     

           
«ساعت 5 عصر»


فیلم آقای مهران مدیری که نزدیک به 6هفته است با عنوان «ساعت 5 عصر» به روی پرده رفته است، در هفته گذشته فروشی بیش از 400 میلیون تومان داشت و در جایگاه دوم جدول فروش قرار گرفت.


«ساعت 5 عصر» با بازی آقای سیامک انصاری به عنوان نقش اصلی و خانم‌ها و آقایان آزاده صمدی، امیر جعفری، نگین معتضدی و مهران مدیری؛ داستان زندگی فردی را از ساعت 7صبح تا 5 بعد از ظهر  روایت می‌کند که باید برای پرداخت قسط عقب افتاده‌اش خودش را هر چه زودتر به بانک برساند و در این مسیر گرفتار اتفاقاتی می‌شود.این فیلم با فروش بیش از 8 میلیارد و 500 میلیون تومان بعد از اکسیدان در جایگاه 5 جدول کل قرار دارد.

سارا و آیدا


بعد از این 2 کمدی، فیلم «سارا و آیدا» به کارگردانی آقای مازیار میری، در این هفته نیز در جایگاه سوم جدول فروش قرار دارد و فروشی نزدیک به 400 میلیون تومان را به خود اختصاص داده است.این فیلم بعد از اکرانش در 18 مرداد فروش کلی بیش از 2 میلیارد تومان داشته است و در حال حاضر در 106 سالن به نمایش در می‌آید.


داستان این فیلم درباره 2 دوست و ماجراهایی است که برای آنها اتفاق می افتد.آقایان و خانم‌ها غزل شاکری، پگاه آهنگرانی، مصطفی زمانی، سعید چنگیزیان، شیرین یزدان‌بخش، احمد هاشمیان بخش و تینا پاکروان از بازیگران حاضر در این فیلم‌اند.

«تابستان داغ»


فیلم «تابستان داغ» به کارگردانی آقای ابراهیم ایرج زاد که در آن بازیگرانی چون آقایان و خانم‌ها پری ناز ایزدیار،علی مصفا، مینا ساداتی، یسنا میر طهماسب و صابر ابر حضور دارند، با گذشت یک هفته از اکرانش، فروشی بیش از 270 میلیون تومان داشت.


در خلاصه داستان این فیلم آمده است: نسرین که نمی‌تواند به‌خاطر دختر 6 ساله‌اش طلاق بگیرد، زندگی‌اش را جمع کرده، بی‌اطلاع شوهرش به گوشه‌ای از شهر پناه می‌برد و در مهدکودک بیمارستانی مشغول به کار می‌شود او مجبور است دخترش را در خانه تنها بگذارد اما شوهرش آنها را پیدا می‌کند...

«پا تو کفش من نکن»


فیلم «پا تو کفش من نکن» به کارگردانی آقای محمدحسین فرحبخش که اکران آن با اعتراضاتی همراه بود، در این هفته فروشی بیش از 15 میلیون تومان داشت. این فیلم با گذشت 6هفته از اکرانش، با 53 سالنی که در این روزها در اختیار دارد، در کل بیش از 1 میلیارد و 140 میلیون تومان فروش داشته است.


خانم‌ها و آقایان رضا ناجی، سحرقریشی، بهنوش بختیاری، یوسف تیموری، علی صادقی، سیروس گرجستانی، صدیقه کیانفر، احمد ایراندوست و... برخی از بازیگران این سینمایی‌اند. گفته می‌شود اکران این فیلم از پرده پایین آمده است.

«بیست ویک روز بعد»


فیلم «بیست و یک روز بعد» به کارگردانی و نویسندگی آقای محمدرضا خردمندان با گذشت 5 هفته از اکرانش فروش کلی در حدود یک میلیارد تومان داشت.این فیلم که در حال حاضر 66 سالن را در اختیار دارد، در این هفته حدود 150 میلیون تومان فروخت.


خانم‌ها و آقایان ساره بیات، حمیدرضا آذرنگ، امیرحسین صدیق، مهدی قربانی، جلال فاطمی،رضا استادی، سینا رازانی و ... از جمله بازیگرانی اند که دراین کار حضور دارند.


«بیست و یک روز بعد» داستان نوجوانی را روایت می‌کند که به دنبال تأمین هزینه شیمی درمانی مادرش، درگیر اتفاقاتی می‌شود که داستان را شکل می‌دهد.


«رگ خواب»


ملودرام اجتماعی آقای حمید نعمت اله در هفته گذشته با فروشی حدود 136 میلیون تومان در جایگاه هفتم جدول قرار دارد.این فیلم با گذشت 11 هفته از اکرانش فروش کلی حدود 4 میلیارد و 400 میلیون تومان داشته و در حال حاضر 46 سالن را برای نمایش، در اختیار دارد.


برخی از بازیگران این سینمایی عبارتند از خانم‌ها و آقایان؛ لیلا حاتمی، کورش تهامی، الهام کردا،لیلا موسوی، و ...

«نهنگ عنبر2»


«نهنگ عنبر2، سلکشن رؤیا» در این هفته با 34 سالن فروشی نزدیک به 135 میلیون تومان داشت.


این فیلم که  داستان آن در مقطع زمانی «نهنگ عنبر» می‌گذرد و برشی دیگر از زندگی شخصیت‌های اصلی قصه یعنی همان ارژنگ و رؤیا با بازی آقای رضا عطاران و خانم مهناز افشار، در همان دوران است با فروش کلی بیش از 20 میلیارد در جایگاه نخست جدول فروش قرار دارد.

 «زادبوم»


از جمله فیلم‌هایی که بعد از چند سال ، از لیست توقیفی‌ها خارج شد، فیلم سینمایی «زادبوم» به کارگردانی و تهیه کنندگی آقای ابوالحسن داودی است که در این هفته فروشی نزدیک به 90 میلیون تومان  داشت.


در بخشی از خلاصه داستان این فیلم، نوشته شده است: شکست در انتخابات ریاست جمهوری، سه نسل خانواده‌ای از هم پاشیده را که هرکدام در گوشه‌ای از دنیا روزگار می‌گذرانند، دوباره گرد هم می‌آورد و... .


خانم‌ها و آقایان عزت‌الله انتظامی، رؤیا تیموریان، مسعود رایگان، بهرام رادان، پگاه آهنگرانی، اولریکه کارگوس، مهدی سلوکی، هوشنگ توکلی، احمد کاوری و.... از جمله برخی بازیگران این کار هستند.

«فصل نرگس»


فیلم سینمایی «فصل نرگس» به کارگردانی خانم نگار آذربایجانی بعد از گذشت 4هفته از اکرانش فروشی بیش از 215 میلیون تومان داشت.


این فیلم در هفته‌ای که گذشت با 36 سالن بیش از 55 میلیون تومان فروخت.


 داستان این فیلم به ماجرای اهدای عضو برمی‌گردد و آقایان و خانم‌هایی چون ریما رامین فر، یکتا ناصر،امیر آقایی، پژمان بازغی، شایسته ایرانی، محمدرضا هدایتی، صالح میرزاآقایی، شیرین اسماعیلی و... از جمله بازیگران این کار هستند.

منبع : صبح نو