۱
 
کد مطلب: 97209
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸
رهبر انقلاب تاکید کردند: راه چاره حادثه میانمار این است که دولت‌های مسلمان عملاً وارد شوند. نمی‌گوییم لشگرکشی کنند به آنجا، اما فشار سیاسی بیاورند، فشار اقتصادی بیاورند در مجامع جهانی علیه آنها فریاد بکشند.
 
رهبرانقلاب در ابتدای درس خارج فقه خود فرمودند: این مسأله‌ی حقیقتاً فاجعه‌آمیز میانمار حقیقتاً یک حادثه‌ی کم‌نظیر است. جلوی چشم کشورهای اسلامی، دولتهای اسلامی، جلوی چشم یک میلیارد و نیم مسلمان، جلوی چشم مجامع جهانیِ مدعی و دولتهای ریاکارِ دروغگویِ مدعیِ حقوق بشر، یک دولت بیرحمی جمع مردم بی‌پناه را می‌کشند، آتش می‌زنند، خانه‌هایشان را ویران می‌کنند، بیرون می‌کنند. حقیقتاً حادثه‌ی عجیبی است این و هیچ عکس‌العملِ به معنای واقعی کلمه هم مشاهده نمی‌شود.
ایشان تاکید کردند: راه چاره این است که دولت‌های مسلمان عملاً وارد بشوند. نمی‌گوییم لشگرکشی کنند به آنجا، اما فشار سیاسی بیاورند، فشار اقتصادی بیاورند.... در مجامع جهانی علیه آنها فریاد بکشند.
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی این افتخار را برای خودش باید حفظ کند که علناً، صریحاً علیه ظلم حرف بزند، چه این ظلم در مناطق اشغال‌شده‌ی به وسیله‌ صهیونیستها باشد، چه در کشور یمن و بمباران مردم یمن باشد، چه در بحرین باشد، چه در هر نقطه‌ی دیگری و چه در میانمار. باید نسبت به اینها جمهوری اسلامی موضع شجاعانه و صریح خودش را اتخاذ کند.
منبع : ایلنا
 
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۰۸:۰۳:۴۱
دقیقاً فرمایش صحیح است و باید ایران خود بدون شعار و حواله قباله و توقع از غرب یا آمریکا اقداماتی را انجام بدهد. دادن هزینه نگهداری پناهندگان به کشورهای اسلامی و پذیرش پناهندگان یکی از اقدامات عملی و جهان پسند بدون مغشوش کردن قوانین بین المللی است. ببینیم و تعریف کنیم انشاالله