کد مطلب: 97253
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۲
جانشین فرمانده نیروی انتظامی البرز از دستگیری کلاهبردار میلیاردی در هشتگرد خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ محمدکریم بیات  اظهارکرد: در پی ارجاع چندین فقره پرونده‌کلاهبرداری از دادسرای عمومی و انقلاب ساوجبلاغ به پلیس‌آگاهی، پیگیری موضوع در دستورکار ماموران اداره جعل و کلاهبرداری قرارگرفت. در تحقیقات اولیه از شکات پرونده مشخص شد این افراد به منظور رهن، اجاره و خرید منزل در دام صاحب یک املاکی در شهر هشتگرد گرفتار شده و نامبرده با تملق و چرب زبانی در پوشش اجاره و فروش خانه به قیمت پایین‌تر از قیمت منطقه اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از متقاضیان کرده است.

جانشین فرمانده انتظامی البرز با بیان این‌که متهم به علت پیگیری‌های مکرر شکات متواری شده و هیچ ردی از خود بر جای نگذاشته بود اظهار کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پیگیری‌های شبانه روزی ماموران پلیس آگاهی ساوجبلاغ، در نهایت محرز شدکه متهم علاوه بر مالکیت بنگاه معاملات ملکی در شهر جدید هشتگرد ، مسئولیت سه شرکت خدماتی در مناطق مختلف کرج را دارد ، بنابراین مناطق محل فعالیت وی تحت کنترل و رصد ماموران قرار گرفت.


سرهنگ بیات اضافه کرد: پس از چندین روز تحت نظر قرار دادن شرکت های خدماتی، متهم در حالی‌که قصد خروج از یکی از شرکت‌های خود در شهر جدید هشتگرد را داشت شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر شد.


این مقام انتظامی افزود: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در تحقیقات تکمیلی ماموران اعتراف کردکه با هویت جعلی در پوشش راه اندازی چندین شرکت خدماتی و خرید و فروش املاک اقدام به اجاره، رهن و فروش واحدهای مسکونی به چندین نفر بدون اطلاع صاحبخانه کرده و پس از تنظیم سند صوری و دریافت مبالغ فروش یا اجاره، در مواجهه با اعتراض مال باختگان با دادن وعده های واهی تا مدتی آن ها را راضی نگه می‌داشت و سپس متواری می‌شد.


جانشین فرمانده انتظامی البرز با بیان این‌که متهم تاکنون با این شیوه از 50 نفر به مبلغ یک میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است، به شهروندان توصیه کرد از خرید ملک به صورت قولنامه‌ای اجتناب کرده و معاملات خود را در بنگاه یا دفاتر اسنادی که دارای مجوز فعالیت رسمی هستند به ثبت برسانند.

منبع : ایسنا