کد مطلب: 97281
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: برگزاری همه‌پرسی می‌تواند موجب تشدید اختلاف‌نظرهای موجود میان احزاب و گروه‌های کردی شده و با افزایش تنش‌های ناخواسته در این منطقه مصائب و رنج‌های مضاعف برای مردم ستم‌دیده و شجاع اقلیم را رقم خواهد زد.
 
امیر دریابان علی شمخانی عصر امروز در حاشیه بیست و هشتمین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص دستاوردهای اخیر محور مقاومت در برابر تروریسم گفت: سیاست داعش‌پروران برای اعمال راهبرد ناامن‌سازی منطقه از طریق ابزار تروریسم، فرجام تلخی را برای طراحان این فتنه به دنبال داشت.
وی افزود: پیشکسوتان جهاد و شهادت که هشت سال با دستان خالی در برابر صدام و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای او ایستادند و از اسلام و ایران دفاع کردند، نسل پرورش‌دهنده شهید حججی‌ها هستند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: این محفل فرصتی برای بیعت مجدد با آرمان‌های امام راحل و فرامین مقام معظم رهبری و نشاندهنده پویایی فرهنگ والایی است که شهید حججی‌ها را آماده سربازی در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌کند. 
شمخانی در پاسخ به سوال دیگری درخصوص اثرات ضد امنیتی طرح برگزاری رفراندوم در اقلیم کردستان عراق تصریح کرد: اکنون که با همت کشورهای خط اول مبارزه با تروریسم به پایان حضور فیزیکی عناصر تکفیری وابسته نزدیک می‌شویم، برخی اقدامات نسنجیده می‌تواند خطر شکل‌گیری منازعات جدید و بازتولید ناامنی افزایش دهد. 
وی با اشاره به تاثیر مخرب برگزاری همه‌پرسی در اقلیم در از دست رفتن فرصت‌ها و ظرفیت‌های فراوان و اثرگذار جامعه کردی در حاکمیت عراق خاطرنشان کرد: برگزاری همه‌پرسی می‌تواند موجب تشدید اختلاف‌نظرهای موجود میان احزاب و گروه‌های کردی شده و با افزایش تنش‌های ناخواسته در این منطقه مصائب و رنج‌های مضاعف برای مردم ستم‌دیده و شجاع اقلیم را رقم خواهد زد.
منبع : ایلنا