کد مطلب: 97295
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
جانشین فرمانده کل ارتش تاکید کرد: اجازه بازدید و بازرسی از مراکز نظامی کشورمان را به هیچ کس نمی‌دهیم.
 
امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در حاشیه اختتامیه مسابقات قرآنی خانواده‌های ارتش در جمع خبرنگاران درخصوص درحواست امریکایی‌ها برای بازدید از اماکن نظامی ایران گفت: در مورد بازرسی از مراکز نظامی ما ستاد کل نیروهای مسلح موضع رسمی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در این مورد را ترسیم کرده است و بر این اساس ما به هیچ کس اجازه بازرسی از مراکز نظامی ایران را نمی‌دهیم.
وی با اشاره به برجام اظهار داشت: آنطور که در برجام آمده مراکز نظامی از بازرسی استثنا هستند و نیروهای مسلح با قوت از این موضع حق خود دفاع کرده و اجازه هیچ بازدیدی را نخواهند داد.
جانشین فرمانده کل ارتش در رابطه با اخطار نیروی دریایی ارتش به یک شناور آمریکایی تصریح کرد: مقررات دریایی در این زمینه مشخص است و در جریان چند روزی که اتفاق افتاد یک شناور دچار مشکل شده بود که یکی از ناوچه‌های جمهوری اسلامی برای کمک به آن اعزام شد. 
پوردستان افزود: در این حین یک شناور آمریکایی نزدیک این شناور آمده بود که با اخطار نیروی دریایی ارتش عقب‌نشینی کرد. اینها مراوداتی است که در دریا وجود دارد و آمریکایی‌ها ملزم به رعایت آن هستند ضمن آنکه حضور‌ آمریکایی‌ها در منطقه، حضوری غاصبانه است.
منبع : ایلنا