کد مطلب: 97981
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: مردم بدانند نیروی زمینی آماده است. اگر دشمن احمقی بخواهد گوشه چشمی به مرزهایمان بیندازد، نیروهای مسلح پوزه آن را به خاک می‌مالند.
 
به گزارش ایران خبر، امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم و گرامیداشت ایام دفاع مقدس گفت: در این روزها اسلام ناب محمدی چهره نورانی خود را به جهانیان نشان داد. امروز با گذشت زمان هرقدر پیش‌تر می‌رویم ابعاد وجودی نیروهای مسلح و ضرورت تجهیز بیشتر آن برای ملت و دنیای اسلام مشخص می‌شود.
وی ادامه داد: دشمنی دشمنان اسلام و بشریت مربوط به دیروز و امروز نیست کشورهای آزاده برای حفاظت از مرزهای خود باید تجهیز شوند. جمهوری اسلامی ایران هم بعنوان یک کشور منحصر به فرد که داعیه‌دار بزرگ‌منشی است و در رکاب ولی امرش ثابت کرده شایستگی برقراری امنیت ملی و منطقه‌ای را دارد، نمی‌تواند در مسیر افزایش توامندی دفاعی قدم برندارد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی تاکید کرد: امروز در نیروهای مسلح آمادگی ۱۰۰ درصدی داریم تا از امنیت منطقه و کشور خود دفاع کنیم؛ دفاعی که قلدران را به شگفتی بیاورد. قدرت ما این تفاوت را دارد که مرهون رهبری امام و رهبری است. از اندیشه‌های جونان کشور بهره می‌برد. این توانمندی ریشه در اتکا به خود دارد که رهبری تکلیف کرده‌اند امروز این توانمندی ریشه دار در عالمان کشور خود ما است.
وی افزود: توانمندی کشورهای دیگر وابسته است اما توامندی ما نهادینه شده است که با هدایت رهبر ریشه‌دار است و هیچ باد و طوفانی نمی‌تواند آن را تکان دهد. نیروی زمینی منحصر به فرد است. بخاطر اینکه از مولفه‌هایی برخوردار است که ۷سال دفاع را با سرفرازی پشت سر گذاشته و بعدا در برقراری امنیت در مرزها اثر‌بخش بوده و امروز هم در  زمینه فناوری موفق بوده است.
حیدری تاکید کرد: نیروی زمینی در حوزه  زرهی و توپخانه و برخورداری از ناوگان بالگرد و نیروی انسانی  منحصر فرد است، از همه مهمتر نیروی زمینی در جهت محقق کردن معنویات رهبری خوب عمل کرده که ما ۲۶ رسته داریم که با این‌ها می‌توانیم یک جنگ را اداره کنیم. قدم‌هایی فراتر از توانمندی ملی برداشته‌ایم و  آماده‌ایم این فناوری را به کشور مسلمان صادر کنیم.
وی با بیان اینکه نیرو زمینی آماده حفاظت از کیان کشور و جغرافیای جهان اسلام است، گفت:  مردم این قابلیت‌ها را ببیند تا احساس امنیت، آرامش و آسودگی خاطر کنند. مردم بدانند نیروی زمینی آماده است اگر دشمن احمقی بخواهد گوشه چشمی به مرزها بندازد، نیروهای مسلح پوزه آن را به خاک می‌مالند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: در این دوره چند هدف داشتیم؛ اول هوشمند کردن اتوماسیون تجهیزات ما است، باید تجهیزات متحرک شوند این یک قابلیت در دست کار است. نیروی زمینی در مرزها حضور قاطع دارد و این حضور تداوم دارد. به تمامی کشورهایی که نگاه دوستانه‌ای به ایران ندارد و فریب پروژه ایران‌هراسی را خوردند می‌گوییم این تنها بخشی از قابلیت ارتش اسلام است هراس نداشته باشید بدانید هرقدر ملت اسلام تجهیز شوند، مثل خاری در چشم دشمنان و استکبار است. فریب دشمنان اسلام نخورید در مسیر همگرایی تلاش کنید تا ارتش واحدی در برابر زورگویان عالم داشته باشیم.
منبع : ایلنا