کد مطلب: 98064
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
کشورهای عربی که به طور جدی از ناحیه ایران احساس خطر می‌کند، برای دفع این خطر، بهبود روابط و افزایش سطح همکاری با تل‌آویو را در دستور کار دارند.
 

به گزارش ایران خبر، روزنامه انگلیسی زبان «تایمز آو اسرائیل» چاپ تل آویو در شماره امروز خود نوشت: «آل خلیفه در راستای تحکیم روابط با اسرائیل، به خطبای مذهبی دستور داده که حق ندارند علیه اسرائیل صحبت کنند.»

به نوشته این روزنامه، منامه یکی از کشورهایی است که به طور جدی از ناحیه ایران احساس خطر می‌کند و برای این دفع خطر، بهبود روابط و افزایش سطح همکاری با تل‌آویو را در دستور کار دارد.

این روزنامه نمونه‌های متعددی مانند سفر رسمی «هیئت مذهبی صهیونیست»، «مسئولین فدراسیون فوتبال اسرائیل» و… به منامه و دیدار با پادشاه آل خلیفه را نشانه‌های تلاش منامه برای تابوزدایی از روابط رسمی با تل‌آویو دانست.

یکی از مقامات رژیم صهیونیستی در گفت و گو با پایگاه تحلیل استراتژیک میدل ایست آی در مورد روابط میان تل‌آویو و منامه گفت: «من فکر نمی‌کنم به زودی سفارتخانه رسمی در پایتخت‌های طرفین گشوده شود؛ اما احتمال سفر وزیر بازرگانی و هیئات اقتصادی را بسیار بالا می‌دانم.»

یکی از مقامات آل خلیفه نیز در مورد روابط با تل‌آویو به میدل ایست آی گفت: «من روابط با تل‌آویو را ناپسند نمی‌دانم، درست برخلاف روابط با تهران! اسرائیل نه امنیت ما را تهدید می‌کند نه برای ما امر و نهی دارد؛ در حالی که ایران دقیقا عکس آن است. منطقا ما باید به دشمن ایران نزدیک شویم یعنی اسرائیل!»

منبع : اعلام الحربی