کد مطلب: 98195
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۶
ماجرای استعفای علی کریمی از نفت با انتشار اسکرین شات پیامک های رد و بدل شده میان او و جهانیان ابعاد تازه ای پیدا کرد.
 

به گزارش ایران خبر،در حالی که بازیکنان و کادر فنی نفت تهران خوشحال از پیروزی با ارزش برابر سپاهان در زمین نفت در تهرانسر مشغول تمرین بودند خبر استعفای علی کریمی و قبول آن از سوی مالک باشگاه باعث غافلگیری و تعجب شد. کریمی ابتدا این موضوع را رد کرد اما جهانیان با انتشار تصویر پیامک رد و بدل شده میان خودش و کریمی عنوان کرد که این کار با درخواست کریمی و به واسطه یک پیام انجام شده است.

متن پیامک ها!
در تصویری که مدیرعامل نفت منتشر کرده پیام علی کریمی به این شرح است:« به فکر مربی باشین، من تا سپاهان هستم.» در مورد این تصویر که البته هیچ نشانه ای از اینکه این پیغام از سوی کریمی بوده در آن وجود ندارد، پاسخ مالک نفت به این شرح است:«همچنان که خانواده بزرگ نفت را سربلند و شادمان کردین، از خداوند میخوام که همیشه سربلند و موفق و پیروز باشین، انشالله با خانواده عاقبت به خیر باشین.»
نکته انحرافی
اما تصویر منتشر شده به عنوان اسکرین شات پیامک های رد و بدل شده میان مدیرعامل نفت و علی کریمی چند نکته جالب دارد. اولی اینکه در این تصویر مشخص نیست که پیام های رد و بدل شده از طرف چه کسی است و تنها باید براساس اتفاقاتی که افتاده حدس بزنیم این پیام ها از سوی کریمی و جهانیان بوده است. این در حالی است که مدیرعامل نفت می تواند تصویری را در اختیار رسانه ها بگذارد که در آن نام ارسال کننده پیام ها باشد.
اما اگر باور کنیم و بپذیریم که این پیامک ها از سوی کریمی و جهانیان بوده، باز هم یک نکته جالب دیگر به چشم می خورد و آن ساعت ارسال آن ها است. براساس تصویر، ساعت ارسال پیامک منتسب به علی کریمی 14:58 است. با توجه به این که بازی نفت برابر سپاهان در ساعت 17:45 بود پس این پیام در صورت صحت قبل از دیدار کریمی و جهانیان در هتل بوده است. اما پیام جهانیان مالک نفت در ساعت 19:55 ارسال شده است. درست بعد از پایان بازی نفت برابر سپاهان و به دست آمدن اولین برد این تیم با علی کریمی.
انتظاری که برآورده نشد
به نظر می رسد جهانیان انتظار داشته است کریمی بعد از بازی با سپاهان و در کنفرانس مطبوعاتی استعفایش را اعلام کرده و شکل رسمی به آن بدهد اما جادوگر این کار را نکرد تا جهانیان دست به کار شده و پاسخ پیام جادوگر را بدهد. هرچند که در پاسخ پیامکی مالک نفت، هیچ نشان آشکاری از قبول استعفا نیست و تنها جملاتی ابهام آمیز است  که باید معنای قبول استعفا را آن استخراج کرد.

منبع : ورزش سه