کد مطلب: 98431
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۱
دختر جوانی به نام «کت گالینگر»، نزد تتوکار رفت تا تنوعی به رنگ چشمهایش بدهد. تتوکار گفت قصد دارد ته‌رنگی به لایه خارجی سفیدرنگ چشم او دهد اما این دختر با درد و ریزش اشکهای بنفش و آغشته به خون مواجه شد و وحشت از کوری تمام وجودش را دربرگرفت.
خالکوبی چشم، دختر جوان را به سمت کوری برد + تصاویر
 
به گزارش ایران خبر، گالینگر که با این کار خود به اختلالی احتمالا دائمی در بینایی خود دچار شده، آنچه را که پشت سر گذاشته است در فیسبوک خود به اشتراک گذاشت تا چنان که گفته، هشداری باشد به دیگران برای پرهیز از تکرار اشتباه او.
 
وی توضیح داد که تتوکار جوهر را رقیق نکرده، مقدار زیادی از آن را به چشمان این دختر ساکن کانادا تزریق کرده بود. بنابراین جوهر به منطقه حساس چشمش رسید و آن را متورم کرد.

 
بلافاصله پس از این روند، او دریافت که اشکالی پیش رویش قرار گرفته و کار تتو تمام نشده، باعجله به سمت بیمارستانی محلی رفت. در آن‌جا پزشکان آنتی‌بیوتیک و قطره‌های چشمی تجویز کردند تا طی بیش از یک هفته آنها را مصرف کند اما چکاندن قطره‌های استروئیدی هم کمکی به او نکردند و برعکس، سفیدی چشم وی متورم شد و کاملا روی قرنیه را پوشاند.
گالینگر از آن پس دیگر نتوانست با چشم تتوشده بدرستی ببیند و در معرض خطر کوری دائمی قرار گرفت.
 
به گفته دکتر دیوید فلاگ، متخصص چشم‌پزشک در نیویورک، رنگ کردن سفیدی چشم، مد نسبتا جدیدی است که آرام‌آرام در سراسر جهان محبوبیتی نیز به دست آورده اما چنین کاری ناایمن و بسیار خطرناک است.

 
فلاگ تاکید کرد: حتی «لونا کبرا»، مردی که گفته می‌شود کمی بیش از ۱۰ سال پیش برای اولین بار چنین کاری را بین مردم محبوب کرد، تایید کرده که این روش ناایمن است و اکنون نیز خود وی به افرادی پیوسته که برای غیرقانونی شدن این کار اقدام می‌کنند.
زمانی که من چنین کاری را ابداع کردم و فیلمی از روند آن گرفتم، فکر نمی‌کردم دیگرانی هم چنین کاری را پیش گیرند و مردم هم این‌قدر جدی به انجام آن (تتوکردن چشم) فکر کنند.
 
دکتر استفانی ای.کستل، متخصص اپتومتری Park City Vision در یوتا نیز در این باره گفت: وقتی چنین اشتباهاتی رخ می‌دهد، نه تنها این تتوها خطراتی جدی را برای بینایی فرد ایجاد می‌کند بل‌که می‌تواند باعث شود که توانایی پزشک هم برای کمک به درمان مشکل محدود شود.
گالینگز که پس از چندین هفته غیبت، صفحه فیسبوک خود را با چنین پستی بروز کرده، نوشته است که متخصصان پزشکی به او اطلاع داده‌اند احتمالا دیگر هیچ گاه نخواهد توانست بینایی پیشین خود را در چشم آسیب‌دیده به دست آورد.