۱
 
کد مطلب: 98503
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴
سخنگوی دولت تاکید کرد: دولت برای امرار معاش تعاونی‌های مرزی و مردم این مناطق اقداماتی خواهد کرد اما مهم ثبات منطقه و محو تروریسم است.
 
به گزارش ایران خبر،محمدباقر نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا، درباره اینکه با توجه به تحولات اخیر اقلیم کردستان مرزهای ما با کشور عراق در برخی از مناطق بسته شده است و فعالین برخی تعاونی های مرزی با مشکل مواجه شده است، دولت برای معاش اهالی این مناطق چه برنامه‌ای دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران یک هدف مهم‌تر و اساسی‌تر دارد. ایران همواره حق حاکمیت و تمامیت عرضی دولت عراق را محترم شمرده که در رابطه با همسایگان دیگر نیز این حق اعمال می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به کودتای سال گذشته ترکیه گفت: به خاطر دارید که در ترکیه نیز یک کودتا رخ داد و ایران با احترام به تمامیت عرضی این کشور و قبل از اینکه نتیجه آن مشخص شود، همین کار را انجام داد و آن کودتا را محکوم کرد.
وی خاطرنشان کرد: فراموش نکنید هماهنگی خوبی بین دولت ترکیه، عراق و ایران وجود دارد. امروز ما در منطقه مشکلی به نام تروریسم داریم که این سه کشور در حال مبارزه با آن هستند.
سخنگوی دولت ادامه داد: هنوز بخشی از عراق و سوریه در دست تروریست‌ها است و ما باید آن را محو کنیم.
نوبخت تاکید کرد: ما برای این حق حاکمیت و تمامیت ارضی و همچنین مقابله با تروریسم اقداماتی انجام دهیم که ممکن است آثار سویی در پی داشته باشد اما برای هدف‌های بلندمدت باید آنها را تحمل کنیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه یادآور شد: ایران و ترکیه و عراق در برابر تروریسم در حال مبارزه هستند و این مهم‌ترین هدف منطقه است.
وی درباره امرار معاش اهالی مناطق یاد شده نیز گفت: دولت اقداماتی را انجام می‌دهد اما مهم ثبات منطقه و محو تروریسم است.
منبع : ایلنا
 
 
جبار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۱۱ ۱۲:۱۲:۴۸
کاش می گفتی چه اقداماتی جناب نوبخت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یارو رفت زن بگیره خونه خواستن ازش رفت خونه بگیره زن خواستن (گفتن به مجرد خونه نمیدن)!
برای تامین امنیت باید به اقتصاد منطقه رسید حالا برای رسیدگی به اقتصاد نیاز به امنیت است!!!! ترا به امام حسین این شعارهای توخای را ول کنید. برای متر متر این سرزمین خونهای عزیزی ریخته شده چرا نباید برای آرامش انسانهای این منطقه مقداری هزینه شود....