کد مطلب: 98504
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: قصد داریم از طریق صرفه‌جویی هزینه به اعتبارات طرح عمرانی بیافزاییم و پیش‌بینی ما این است که در سال آینده تورم زیر ۹ درصد باشد و افزایش حقوق کارمندان و کارگزاران حدود ۱۰ درصد خواهد بود.
 

به گزارش ایران خبر،سخنگوی دولت اشاره به اینکه برخی از رسانه‌ها می‌گویند دولت حقوق کارکنان خود را زیر نرخ تورم افزایش خواهد داد، گفت: این کذب محض است و ما هر سال بیشتر از نرخ تورم افزایش حقوق داریم.

محمد باقر نوبخت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران به ابلاغ بخشنامه بودجه سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: بخشنامه مذکور با نگاه به آخرین وضعیت اقتصادی منطقه و جهانی با رویکرد رشد اقتصادی، ضد فقر و اشتغال فراگیر به دستگاه‌ها ابلاغ شد.

وی ادامه داد:  ما به دنبال استمرار رشد اقتصادی در سال ۹۷ هستیم تا بین ۷ الی ۸ درصد این رشد بدون نفت صورت گیرد.

سخنگوی دولت افزود: محور بعدی، تولید اشتغال است تا در سال آینده این رشد افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: توانستیم از صندوق اشتغال وام ارزی بگیریم که معادل ۵ هزار میلیارد تومان می‌شود و مقرر شد ۵ هزار میلیارد تومان دیگر هم از تسهیلات بانکی استفاده کنیم.

نوبخت تاکید کرد: نرخ بیکاری در سال گذشته ۱۲/۷ بود که امسال تابستان به ۱۱/۵ درصد رسیده است که انتظار داریم به زودی به ۱۱ درصد برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که  حدود ۲ هزار پروژه ناتمام داریم، عنوان کرد: اولویت‌های تخصیص منابع را برای پروژه‌های قرار دادیم که نفع اقتصادی داشته باشند.

نوبخت با اشاره به اینکه برخی از رسانه‌ها می‌گویند دولت حقوق کارکنان خود را زیر نرخ تورم افزایش خواهد داد، گفت: این کذب محض است و ما هر سال بیشتر از نرخ تورم افزایش حقوق داریم. امسال هم قرار است ۵ درصد این افزایش حقوق را دولت و ۵ درصد دیگر را دستگاه‌ها پرداخت کنند که مجموعا ۱۰ درصد می‌شود. آیا این زیر نرخ تورم است؟

سخنگوی دولت خطاب به رسانه‌ها اظهار داشت: این‌گونه رفتارها باعث تشنج افکار در بین کارکنان دولت می‌شود. اگر پرداخت‌ها دقیق نباشد، پرداخت‌های غیرمتعارفی صورت خواهد گرفت که جریان طور دیگر می‌شود.

نوبخت درباره افزایش حقوق بازنشستگان عنوان کرد: حتما بخشی از بودجه را برای افزایش حقوق بازنشستگان خواهیم داشت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: این صرفه جویی در هزینه‌های جاری قطعا با مقاومت‌هایی رو به رو خواهد بود که رسانه‌ها باید در این بخش به دولت کمک کنند.

سخنگوی دولت درباره خرید  تضیمی گندم  عنوان کرد : تا ۱۰ مهر ۸ میلیون و ۸۶۵ تن گندم از کشاورزان بالغ بر ۱۱ هزار و ۵۸۴ میلیارد تومان خریداری شده است که ۸ هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان که حدود ۷۲ درصد می‌شود، پرداخت شده است.

وی در ادامه درباره پرداخت تسهیلات به واحدهای تولید کوچک اظهار داشت: تاکنون به ۲۵ هزار و ۵۵۷ بنگاه ۱۷ هزار و ۹۵۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به جایگزینی تاکسی‌های فرسوده گفت: تاکنون ۵۴ هزار و ۸۸۳ دستگاه تاکسی نو جایگزین تاکسی‌های فرسوده است.

 

 

ادامه دارد...

منبع : ایلنا