کد مطلب: 98523
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۲
برای بسیاری از افراد قهوه حکم نوشیدنی انرژی بخش را دارد که با یک فنجان آن می توان با خواب خداحافظی کرد؛ اما آیا تمام خاصیت قهوه در همین مورد خلاصه می شود؟ پاسخ خیر است؛ چراکه قهوه به شکل شگفت انگیزی بر سلامت ما اثر می گذارد.
قهوه خطر مرگ را در مبتلایان به ویروس HIV کاهش می دهد
 
به گزارش ایران خبر، احتمالاً اغلب ما از گوشه و کنار در مورد مزایای قهوه شنیده ایم؛ ولی آخرین یافته های دانشمندان جنبه ای شگفت انگیز از این نوشیدنی را برای ما مشخص می کند. بر این اساس، قهوه می تواند خطر مرگ را در افراد مبتلا به ویروس HIV کاهش دهد. در واقع، کافی است این گروه از بیماران روزانه حداقل سه فنجان قهوه بنوشند تا خطر مرگ دو برابر کمتر از دیگران آنها را تهدید کند.
اهمیت این موضوع از آن حیث است که اغلب بیماران مبتلا به ویروس HIV از هپاتیتC نیز رنج می برند؛ ویروسی که در نهایت می تواند منجر به بیماری های مزمن ریه شود. در چنین شرایط دشواری قهوه می تواند نقشی مهم در حفظ جان بیماران ایفا کند.
در واقع، ترکیبات موجود در این نوشیدنی نقشی غیر قابل انکار در قوی تر شدن سیستم ایمنی بدن ایفا می کند. همین موضوع، باعث می شود شمار قابل توجهی از علائم ویروسی هم چون HIV و هپاتیت Cدر علاقه مندان به قهوه بروز پیدا نکند. پس اگر بدن شما میزبان یکی از این دو ویروس است پیشنهاد می شود، مصرف روزانه سه فنجان قهوه را در برنامه خود قرار دهید تا از مزایای بی نظیر آن بهره مند شوید.