کد مطلب: 98892
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸
روسیه ایالات متحده آمریکا را متهم به تظاهر کردن در جنگ با تروریست‌های داعش نموده است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از رویترز، روسیه امروز سه شنبه آمریکا را متهم کرده است که تنها تظاهر به مقابله با داعش در سوریه و عراق می کند و عمدا حملا هوایی خود در عراق را کاهش داده است تا تروریست های داعش بتوانند به سوریه نقل مکان کرده و جلوی پیشروی ارتش سوریه را بگیرند.

در تازه ترین نشانه از تشدید تنش ها بین مسکو و واشنگتن، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ائتلاف به رهبری آمریکا به طور چشمگیری حملات هوایی در عراق را طی ماه سپتامبر کاهش داده است، آن هم در شرایطی که نیروهای سوری با حمایت هوایی جنگنده های روسی در حال پیشروی به سوی استان دیرالزور هستند.

ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه در سحنانی تاکید کرد: همه شاهد هستند که ائتلاف به رهبری آمریکا وانمود می کند که در حال جنگ با تروریست های داعش است. کاهش حملات هوایی آمریکا در عراق موجب شده است تا تعداد زیادی از تروریست های داعش از مرز عراق وارد استان دیرالزور شوند و برای جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه، اقدام کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: این گونه اقدامات پنتاگون و ائتلاف نیاز به توضیح دارد. آیا این اقدام آنها تغییر تاکتیک است تا شرایط را برای عملیات ارتش سوریه پیچیده تر از قبل کنند؟ نیروهای ارتش سوریه در تلاش برای بیرون راندن ترور یست های داعش از شهر المیادین در جنوب شرق دیرالزور هستند ولی آمریکا سعی می کند تا تروریست های داعش را با گسیل داشتن مزدوران خارجی از طریق مرز عراق، تقویت کند.

منبع : تسنیم