کد مطلب: 99078
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱
نوزاد دختر در آمبولانس اورژانس ۱۱۵ پایگاه ۲ شهری دوگنبدان متولد شد.
 

به گزارش ایران خبر، جلال پورانفراز رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گفت:درپی تماس تلفنی مبنی بر وضعیت نامناسب مادر باردار یک دستگاه آمبولانس به همراه تکنسین‌های پایگاه ۲ شهری دوگنبدان به محل اعزام شد.وی افزود: پس از بررسی، مشخص شد شرایط انتقال مادر به بیمارستان وجود ندارد و باتلاش نیرو‌های ۱۱۵ نوزاد در آمبولانس سالم به دنیا آمد.پورانفرد ادامه داد: حال مادر و نوزاد خوب گزارش شده و برای ادامه درمان به بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان منتقل شدند.وی گفت: این نوزاد سومین فرزند مادر ۳۶ ساله اهالی روستای باباکلان گچساران است.

پوران فرد همچنین از نجات جان سه مصدوم حوادث روز گذشته شهرستان‌های گچساران و باشت با امداد هوایی خبر دادو افزود: در حادثه سقوط شهروند باشتی از کوه مله برفی پس از امداد و نجات اولیه از سوی امدادگران باشت نیرو‌های اورژانس هوایی گچساران به محل حادثه اعزام و مصدوم را به بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان انتقال دادند.
وی اضافه کرد: در عملیات امدادرسانی دیگری ۲ سرنشین خودروی پیکان‌بار که به علت سانحه رانندگی مصدوم شده بودند با امداد هوایی نجات یافتند.
رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان افزود: اورژانس هوایی گچساران به علت بسته بودن مسیر بی‌بی حکیمه (س) برای طرح عمرانی مصدومان را به بیمارستان منتقل کرد.
شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

منبع : ایسکانیوز