کد مطلب: 99092
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: با روی کار آمدن ترامپ، دست چدنی آنها نمایان گشت. سخنان سرشار از بی‌شرمی و وقاحت ترامپ در سازمان ملل چهره واقعی امریکا را نشان داد و عمق دشمنی‌های مخفی شیطان بزرگ را نشان داد.
 
به گزارش ایران خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی موحدی کرمانی ظهر امروز در خطبه‌های دوم نماز جمعه تهران گفت: اوباما در ابتدای دولت خود پیشنهاد مذاکره با ایران را داد تا به زعم خود مشکلات فیمابین ایران و امریکا حل شود. عده‌ای ساده‌لوح حرف او را پذیرفتند ولی با روشنگری مقام معظم رهبری دورغ وی روشن و معلوم شد این دست، دست چدنی است که پوشش مخملی دارد.

دست چدنی امریکا با روی کار آمدن ترامپ نمایان گشت
وی ادامه داد: اوباما همزمان با تبریک عید به ایرانیان، ایران را به طرفداری از تروریسم و ساخت سلاح هسته‌ای متهم کرد. مذاکراتی صورت گرفت که منجر به برجام شد.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تهران با اشاره به روی کار آمدن ترامپ در امریکا اظهار داشت: اندک‌اندک پوشش مخملی امریکا کنار رفت و با روی کار آمدن ترامپ، دست چدنی آنها نمایان گشت. سخنان سرشار از بی‌شرمی و وقاحت ترامپ در سازمان ملل چهره واقعی امریکا را نشان داد و عمق دشمنی‌های مخفی شیطان بزرگ را نشان داد.

مسئولان در برابر زورگیری‌های امریکا محکم و استوار بیایستند
موحدی کرمانی افزود: البته امریکا هیچ‌گاه با نظام اسلامی ایران سر سازگاری نداشته و پیوسته در مقام ضربه‌زنی بوده است. حمایت‌های بی‌دریغ از شاه و حرکت‌های تجزیه‌طلبانه و کودتا، حمایت از صدام و حمله به هواپیمای مسافربری ایران و... هیچ وقت از ذهن مردم پاک نمی‌شود.

وی خطاب به مسئولان نیز تصریح کرد: امید است مسئولان کشور با عبرت گرفتن از تجربیات تلخ تاریخی و استفاده از ظرفیت‌های تاریخی همچون گذشته در برابر زورگیری‌های دولت امریکا محکم و استوار بیایستند.

دشمن امید ایجاد خاورمیانه جدید را به گور خواهد برد
خطیب موقت نماز جمعه تهران درخصوص موضوع اقلیم کردستان عراق نیز خاطرنشان کرد: امیدواریم بارزانی از دولت مرکزی تمکین کند و دست از جدایی‌طلبی بردارد و جای پایی برای اسرائیل در این منطقه باز نکند که متاسفانه این نگرانی وجود دارد.

موحدی کرمانی اضافه کرد: بارزانی به‌خاطر برگزاری رفراندوم باید توبه سیاسی کرده و از مردم عراق عذرخواهی کند و به آغوش امت اسلامی برگردد و به جای جدایی‌طلبی به عزت و اتحاد ملت عراق بیاندیشد. دشمن بداند که امید ایجاد خاورمیانه جدید را به گور خواهد برد.

مغز دانش‌آموزان باید از معنویت، فضائل اخلاقی و علم و دانش پر شود  
وی ضمن گرامی داشتن یاد و خاطره جلال طالبانی ابراز داشت: او پیوسته به فکر اتحاد عراق و عزت مردم این کشور از کرد و عرب بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آغاز سال نو تحصیلی، خطاب به علما، معلمان و استادان بیان کرد: گاهی انسان فرصت طلایی دستش می‌آید که می‌تواند ارزشمندترین خدمت را انجام دهد. هم‌اکنون این فرصت دست شما معلمان و استادان است. دین خود را به انقلاب ادا کنید. مغر دانش‌‌آموزان پربهاترین امانت الهی است که باید از معنویت، فضائل اخلاقی و علم و دانش پر شود.  

دانش‌آموزان و دانشجویان مدیران آینده کشور هستند
موحدی کرمانی با بیان اینکه ادای امانت یعنی دین، یادآور شد: امانت عصاره دین است. نوجوانان، دانش‌آموزان و دانشجویان مدیران آینده کشور و مدیران خانواده‌های خود هستند. معارف دینی باید به عمق اندیشه‌های آنها برسد و اگر نرسد معلمان تا روز قیامت مسئول هستند.

وی در پایان به سالگرد شهادت آیت‌الله اشرافی اصفهانی اشاره و عنوان کرد: از درگاه ایزدی برای آن شهید والامقام علو درجات را مسالت می‌‌کنم.
منبع : ایلنا