کد مطلب: 99441
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱
حجت الاسلام منتظری در مورد طرح جمع آوری قلیان و منع استعمال دخانیات در اماکن عمومی گفت: از نظر قانون استعمال دخانیات در اماکن عمومی ممنوع است در جای دیگر قانون قهوه خانه ها را جز اماکن عمومی تعریف کرده است.
 
به گزارش ایران خبر،حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور در مراسم اعطای کارت ضابطان عام قوه قضاییه در پاسخ به این سوال که بعد از اعطای کارت ضابط به ضابطان دادگستری آیا آن بخش از ضابطان که کارت ضابط ندارند حق انجام امور قضایی را دارند یا خیر، گفت: بعد از اینکه کارت ضابطان توزیع شد فقط کسانی مجاز به انجام کارهای تحقیقاتی و بازجویی و اعمال مربوط به ضابط هستند که کارت ضابط داشته باشند و این نص صریح قانون است. 
وی افزود: ما محدودیتی نداریم. نیروی انتظامی کسانی که در سمت فرماندهی یا درجه‌داری یا افسری هستند را معرفی می‌کند ما بعد از آموزش برای آنها کارت صادر می‌کنیم. 
منتظری گفت: نیروی انتظامی هر کسی را به عنوان ضابط معرفی کند ما برای او بعد از کلاس‌های آموزشی کارت صادر می‌کنیم.
حجت الاسلام منتظری در مورد طرح جمع‌آوری قلیان و منع استعمال دخانیات در اماکن عمومی گفت: از نظر قانون استعمال دخانیات در اماکن عمومی ممنوع است در جای دیگر قانون قهوه‌خانه‌ها را جزو اماکن عمومی تعریف کرده است.
دادستان کل کشور با بیان اینکه بعضی از عزیزان از جمله نمایندگان مجلس و مسئولان به ما ایراد می‌گیرند که چرا عرضه قلیان در برخی اماکن ممنوع شده است، گفت: در جواب آنها باید بگوییم که این ممنوعیت به واسطه حکم قانون است؛ ما ممنوع نکردیم. در بعضی استان‌ها اجرای قانون صورت گرفته و به نظر ما به لحاظ قانونی در سراسر کشور این ممنوعیت باید اجرا شود و اگر بنا به برداشتن ممنوعیت است باید به حکم قانون باشد.
وی تاکید کرد: الان اشکال عمده بر سر همین موضوع است. در حال حاضر دستگاه قضایی صرفا قانون را اجرا می کند.
منبع : ایلنا