کد مطلب: 99452
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: بی تحرکی، سستی و ضعف آمادگی جسمانی نسل جدید، بزرگترین تهدید برای سلامت جسم و روان جامعه و زمینه ساز بسیاری از آسیب های اجتماعی است.
 

به گزارش ایران خبر، مهرزاد حمیدی در نشست تخصصی رؤسای حراست ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های قطب چهارکشور که درکرمان برگزارشد، بر توانمندسازی فکری و جسمانی نوجوانان و جوانان کشور از طریق فعالیت های ورزشی در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از آسیب های اجتماعی خانواده، برنامه های ماهواره ای علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، تحریم های اقتصادی، داعش و گروه های تکفیری به عنوان نمونه ای از تهدید های فرهنگی کشور نام برد و بر شناسایی این تهدید ها به منظور خنثی کردن اثرات آنها در جامعه و بخصوص نسل جوان و نوجوان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه پیشرفت فناوری و تکنولوژی های روز دنیا آسیب های اجتماعی را بروز و همه گیر کرده است اظهار داشت: مدارس بهترین مکان برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی هستند پس برنامه ریزی و نگاه عمیق در راستای پیشگیری از این آسیب ها در برنامه های آموزش و پرورش ضروری است.

حمیدی با تاکید براینکه همه معلمان باید در مدارس مربی پیشگیری باشند، گفت: آموزش و پرورش با همکاری سایر نهادهای فرهنگی و اجتماعی تحلیل خوبی از تهدیدات موجود جامعه دارد و هوشمندانه در زمینه کاهش اثرات آنها برنامه ریزی و عمل کرده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیرآموزش و پرورش به نقش موثر نیروی انسانی و کارکرد مثبت آن در توسعه و پیشرفت جوامع اشاره کرد و افزود: بی تحرکی، سستی و ضعف آمادگی  جسمانی بزرگترین تهدید برای سلامت روان جامعه و زمینه ساز بسیاری از آسیب های اجتماعی است.

وی از مدرسه به عنوان کانون حرکت در راستای تقویت آمادگی جسمانی نسل نوجوان و جوان کشور نام برد و افزود: مربی تربیت بدنی نیز منادی این حرکت در راستای تحقق اهداف تربیتی و آموزشی است.

بر پایه این گزارش نشست تخصصی رؤسای ادارات حراست آموزش و پرورش استان های  قطب چهار کشور ( کرمان، خراستان جنوبی، سیستان بلوچستان، هرمزگان و یزد) با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش و معاون حفاظت و فناوری اطلاعات مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در کرمان برگزار شد.

منبع : ایلنا