کد مطلب: 99463
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
وزیر ورزش و جوانان ضمن تاکید بر لزوم رسیدگی به موضوع بازیکنان «قلیانی» توسط کمیته انضباطی و اخلاقی فدراسیون فوتبال، از رایزنی این فدراسیون برای حل مشکل میزبانی تیم‌های ایرانی در رقابت با تیم‌های عربستانی خبر داد و درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیز گفت: باید هماهنگی‌های فرهنگی و اجتماعی لازم در این رابطه صورت بگیرد که هم‌اکنون در حال پیگیری امور هستیم.
 
به گزارش ایران خبر،مسعود سلطانی‌فر در حاشیه نشست هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اظهار اخیر سخنگوی دولت مبنی بر فراهم نبودن زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: نیاز است هماهنگی‌های فرهنگی و اجتماعی لازم در این رابطه صورت بگیرد که هم‌اکنون در حال پیگیری امور هستیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درمورد انتقاد برخی ناظران و هواداران قرمزپوشان پایتخت مبنی بر این‌که اگر تهران امکان میزبانی از تیم عربستانی را داشت، نتیجه به شکلی دیگر برای سرخ‌ها رقم می‌خورد، گفت: هم‌اکنون فدارسیون فوتبال پیگیری می‌کند که حکمی بگیرد تا تیم‌های عربستانی را مجبور به حضور در ایران در بازی‌های متقابل کند.
وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سوال دیگر ایلنا درخصوص آخرین وضعیت خصوصی‌سازی ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال تهران نیز اعلام کرد: جلسه‌ای با مسئولان سازمان خصوصی‌سازی در هفته گذشته برگزار شد و هم‌اکنون مشغول بررسی شیوه‌های مختلف خصوصی‌سازی این ۲ باشگاه بزرگ فوتبال هستیم و امیدواریم این‌بار بتوانیم با بررسی‌های کارشناسی دقیق‌تر به شیوه‌ای جلو برویم که این مسئله محقق شود.
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درمورد ورود وزارت ورزش و جوانان به مشکل مهدی طارمی در باشگاه پرسپولیس گفت که همچنان منتظر ارسال گزارش ازسوی فدراسیون فوتبال است و این فدراسیون هنوز گزارشی ارائه نکرده است.
سلطانی‌فر در ادامه به سوال دیگری درباره انتشار اخبار و تصاویری از استعمال قلیان توسط بازیکنان فوتبال نیز پاسخ داد و گفت: این مسائل را باید کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال پیگیری کند؛ چرا که در حیطه اختیارات و وظایف این فدراسیون است.
وی همچنین درباره آخرین تحولات در حوزه جوانان اعلام کرد: وزارت ورزش و جوانان اخیراً سعی دارد دست به جوان‌گرایی در حوزه معاونت جوانان وزارتخانه بزند که در این راستا ۳ انتصاب داشتیم که ۲ نفر از این مدیران، افراد زیر ۴۰ سال بودند.وان
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: امیدواریم با تعامل بیشتر با سازمان‌های مردم‌نهاد و دیگر بخش‌های دست‌اندرکار و با هم‌گرایی و هم‌افزایی بیشتر بتوانیم گام‌هایی موثر در مسیر حل مشکلات جوانان برداریم.
سلطانی‌فر در پایان با بیان این‌که وزارت ورزش و جوانان خیزی برای تاثیرگذاری بیشتر در این حوزه برداشته است، گفت: ارتباط‌مان با سازمان‌های مردم‌نهاد بسیار نزدیک است و روز گذشته نیز جلسه بسیار خوبی با تعدادی از سازمان‌های مردم‌نهاد تهران و البرز داشتیم و بنا داریم به همین شکل این رویه را در دیگر استان‌های کشور نیز ادامه دهیم.
منبع : ایلنا