کد مطلب: 99520
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
یک قاضی دیگر آمریکایی دستور لغو تازه ترین فرمان دونالد ترامپ در خصوص ممنوعیت سفر را صادر کرده است.
 

به گزارش ایران خبر، تئودورا چوانگ قاضی فدرال ایالت مریلند با صدور حکمی، تازه ترین فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهور در ممنوعیت سفر اتباع برخی کشورها به آمریکا را لغو کرد.

این قاضی آمریکایی تاکید کرده است که این فرمان مهاجرتی، مسلما مسلمانان را هدف قرار داده و نقض قانون اساسی آمریکا به شمار می رود.

وی در ادامه تصریح کرد: این ممنوعیت سفر به ضرر مسافران شش کشور مسلمان و همین طور کره شمالی است و بسیاری از اتباع ونزوئلا را نیز از سفر به آمریکا منع می کند. این فرمان تغییر اساسی و چندانی نسبت به دو فرمان قبلی ترامپ نداشته و نقض قانون اساسی آمریکا است.

دو فرمان قبلی ترامپ نیز از سوی دادگاه های آمریکا رد شده است. مقام های قضایی آمریکا اعلام کرده اند که فرمان های مهاجرتی ترامپ تبعیض آمیز بوده و علیه یک دین خاص است.

این قاضی فدرال افزود: ترامپ بارها وعده داده است تا جلوی ورود مسلمانان به این کشور را بگیرد.

چوانگ دومین قاضی آمریکایی است که فرمان مهاجرتی ترامپ را لغو کرده است. صدها نفر از معترضان روز چهارشنبه با تجمع در برابر کاخ سفید مخالفت خود را با ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا اعلام کردند. معترضان همچنین با احداث دیوار در مرز مکزیک و آمریکا نیز مخالفت کرده اند.

پیش از این نیز درک واتسون قاضی فدرال در هاوایی دستور توقف اجرای فرمان مهاجرتی ترامپ را صادر کرده بود که این مسئله با واکنش تند دولت آمریکا مواجه شد.

دریک واتسون، پس از صدور این حکم گفت که فرمان ترامپ همان مشکلات و نقایص قبلی را دارد زیرا فاقد دلایل کافی مبنی بر زیانبار بودن مهاجرت بیش از 150 میلیون نفر از این کشورها به آمریکا است.

دستور ترامپ دارای تاریخ انقضا نیست و کشورهای غیرمسلمان نیز در آن اضافه شده‌اند تا بدین ترتیب بهانه دولت مبنی بر اینکه این دستور تنها مسلمانان را هدف قرار نداده تقویت شود.

منبع : تسنیم