کد مطلب: 99548
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۳
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه تاکید کرد: برجام منفعت امنیتی کلیدی اتحادیه اروپا و منطقه است و ما به اجرای کامل آن توسط تمام طرف ها متعهد می مانیم.
برجام منفعت امنیتی کلیدی برای اتحادیه اروپا و منطقه است
 
به گزارش ایران خبر، موگرینی پیش از نشست شورای اتحادیه اروپا در بروکسل در گفت وگو با خبرنگاران گفت: در جلسه امروز درباره توافق هسته ای با ایران بحث می کنیم. چنانکه می دانید وزیران امور خارجه 28 کشور اتحادیه اروپا پیام نیرومند و روشنی در این زمینه صادر کردند.
وی افزود: ما کاملا به اجرای کامل برجام توسط تمام طرف ها متعهد هستیم و برجام را یک منفعت امنیتی کلیدی برای اتحادیه اروپا و منطقه می دانیم و شاهد رویکرد مشابهی سایر شریکان جهانی از روسیه و چین گرفته تا اتحادیه آفریقا و سایر اعضای جامعه بین المللی هستیم.
موگرینی تاکید کرد: از این رو انتظار دارم که سران دولتهای اروپایی نیز در نشست امروز این موضع را مورد تایید و تاکید دوباره قرار دهند و پیام روشنی مبنی بر تداوم تعهد به برجام از سوی اتحادیه اروپا و تاکید بر لزوم حفظ توافق هسته ای ارسال کنند.
موگرینی اعلام کرد که در جلسه امروز سران اروپایی در بروکسل در خصوص موضوعات دیگری از جمله کره شمالی ، روابط با ترکیه و همچنین مسائل امنیتی و دفاعی اروپا بحث و گفت و گو می کنند.