کد مطلب: 99982
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۳
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات هشتم تا دوازدهم آبان ماه سال جاری میزبان 940 رسانه در قالب 600 غرفه خواهد بود.
فردا گشایش اولین روز نمایشگاه مطبوعات است
 
به گزارش ایران خبر، تمامی امور این نمایشگاه از صفر تا صد آن اعم از پیش ثبت نام، ثبت نام و جانمایی بصورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام شده و این روش همواره مورد استقبال اصحاب رسانه و فعالان این عرصه بوده است.
طبق فراخوان قبلی کار واگذاری ساخت غرفه ها از دو روز گذشته آغازشده و هم اکنون که کمتر از 13 ساعت به گشایش این نمایشگاه باقی کارساخت این غرفه به حدود 90 درصد تکمیلی رسیده است از این رو براساس تاکید و اطلاعیه های شورای سیاستگذاری بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات زمان ساخت از شب گذشته بخاطر رفاه حال غرفه سازان 24 ساعت شده و تا ساعتی دیگر این زمان مقرر نیز به اتمام خواهد رسید.
همچنین کار واگذاری غرفه های پیش ساخته نیز از صبح امروز آغاز شده و همچنان توسط تیم اجرایی ادامه دارد که طبق اعلام مسئولان نمایشگاه حدود 85 درصد غرفه ها واگذار و کارهای غرفه آرایی آنها انجام شده است.
براساس اعلام قائم مقام بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، صبح شنبه ششم آبان 96 با حضور مسئولان کشوری و فرهنگی و هنری و مدیران و دست اندرکاران رسانه های کشور افتتاح خواهد شد.
امسال در این رویداد بزرگ رسانه ای 10 گروه اصلی و ۵ گروه فرعی در مساحتی بیش از ۱۳ هزار متر مربع برپا خواهد شد.
مهران عباسی انارکی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: در نمایشگاه امسال ۱۰۰ ماهنامه، ۵۴ هفته‌نامه، ۳۰ دوهفته‌نامه، ۲۰ دوماهنامه، ۵۲ فصلنامه، بیش از ۱۱۵ رسانه برخط (خبرگزاری و پایگاه خبری)،۷۰ رسانه غیرسراسری (محلی، منظقه‌ای و استانی) و بیش از ۶۰ روزنامه و موسسه مطبوعاتی حضور دارند.
به گفته وی همچنین بیش از ۸۰ رسانه در گروه سیاسی و اقتصادی، ۸۰ رسانه فرهنگی و هنری، بیش از ۸۰ غرفه در گروه تخصصی، ۳۰ غرفه در گروه خانواده و ۲۰ غرفه در گروه دین و اندیشه نمایشگاه مطبوعات امسال حضور خواهند داشت. علاوه بر ادارات کل ارشاد استان‌ها و برخی خانه‌های مطبوعات استانی بیش از ۵۵ رسانه استانی، منطقه‌ای و محلی با مساحتی حدود ۱۰۰۰ مترمربع در نمایشگاه حضور خواهند داشت.
قائم مقام نمایشگاه مطبوعات اظهار داشت: همزمان با برگزاری این نمایشگاه علاوه بر نشست ها و مراسم سخنرانی های داخلی با حضور میهمان و اساتید علوم ارتباطات کشور، میزبان مهمانان و روزنامه نگاران خارجی نیز در تالارها و سالن های گفت و گو خواهیم بود.
عباسی انارکی ادامه داد: همچنین در کنار غرفه ها نیز چهار نمایشگاه عکس نیز برگزار خواهد شد که از آن جمله می توان به نمایشگاه عکس «ایران، سلام» با 70 تصویر منتخب عکاسان خبری کشور، با محوریت حضور مردم در رویدادهای مهم یکسال گذشته در نمایشگاه مطبوعات اشاره کرد.
وی افزود: نمایشگاه دیگر نیز با عنوان عکس مشترک خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و شین هواست با موضوع «جاده ابریشم» شامل تصاویر منتخب ایرنا و خبرگزاری شین هوا در بخش انتهای شبستان برپا خواهد شد.
عباسی انارکی درادامه به برگزاری نشست های تخصصی هم در طول برپایی نمایشگاه اشاره کرد و گفت: این نشست ها نیز توسط دفترمطالعات رسانه وزارت ارشاد، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی شامل برگزاری ۱۲نشست تخصصی و ۷ کارگاه آموزشی توسط دفتر مطالعات و مابقی نیز توسط مراکز رسانه ای و مطبوعاتی برگزار می شوند.
مشاورمعاون مطبوعاتی وزیر ارشاد بیان داشت: علاوه بر ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و برخی خانه‌های مطبوعات، بیش از 55 رسانه استانی، منطقه‌ای و محلی با مساحتی حدود هزار متر مربع در نمایشگاه مطبوعات امسال (5 تا12 آبان96) حاضر می‌شوند.
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات از 5 تا 12 آبان همه روزه میزبان علاقه مندان و مخاطبان در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) خواهد بود.
منبع : ایرنا