پیام جدید ظریف در فیس بوک
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۹
کد مطلب: 1801
 
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در پیامی که در صفحه شخصی خود در فیس بوک منتشر کرد، نوشت: در سفر کوتاه به عراق توفیق حاصل شد تا هر چند کوتاه به کربلا و نجف و کاظمین هم مشرف شوم. جای همه شما خالی بود و اگر قابل باشم به همه دعا کردم.
به گزارش ایران خبر متن پیام وزیر خارجه کشورمان را در ادامه می خوانید:

دوستان سلام

در اولین سفر خارجی بعد از پذیرش مسئولیت، با توجه به اهمیت همسایگان و جایگاه ویژه عراق در سیاست خارجی دولت تدبیر و امید، روزهای یکشنبه و دوشنبه به عراق سفر کردم. در این سفر فشرده، توفیق حاصل شد تا هر چند کوتاه به کربلا و نجف و کاظمین هم مشرف شوم. جای همه شما خالی بود و اگر قابل باشم به همه دعا کردم.

همچنین با آیت الله العظمی سیستانی، آیات عظام نجفی، فیاض و حکیم، نخست وزیر، کفیل ریاست جمهوری، رییس مجلس، وزیر امورخارجه، و رهبران جریان های مهم سیاسی شیعه، سنی و کرد عراقی دیدار کردم. خوشبختانه کلیه رهبران سیاسی و مذهبی عراق دیدگاه های مشابهی در مورد گسترش همه جانبه روابط با ایران، محکومیت هرگونه استفاده از سلاح های شیمیایی و ضرورت جلوگیری از شعله ور شدن آتش جنگ و فرقه گرایی در منطقه اتفاق نظر داشتند. توافق های خوبی در این سفر صورت گرفت که امیدوارم در جهت بهبود وضعیت مردم دو کشور به صورت جدی پیگیری و اجرا شود.
Share/Save/Bookmark