رسیدگی به مشکلات ۱۱۰ نفر از مراجعان در دیدار مردمی دادستان تهران

خبرگزاری مهر , 3 آذر 1400 ساعت 15:55

دادستان عمومی و انقلاب تهران در دیدار مردمی به درخواست های ۱۱۰ نفر از مراجعه کنندگان رسیدگی و دستور رفع خواسته‌ های آنها را صادر کرد.


به گزارش ایران خبر، علی القاصی دادستان تهران امروز در ملاقات مردمی چهره به چهره با مردم، پرونده قضایی و مشکلات حقوقی ۱۱۰ نفر از مراجعان بررسی و در چارچوب مقررات و پیگیری حقوق آنها دستوراتی را صادر کرد.

تسریع در رسیدگی‌های قضایی، رفع مشکلات اجرای احکام، احقاق حق و پیگیری درخواست‌های زندانیان در زمینه اعطای مرخصی، مرخصی منجر به آزادی و استفاده از نهادهای ارفاقی شامل نگهداری تحت سامانه‌های الکترونیک، آزادی مشروط و معرفی به کمیسیون عفو و تخفیف مجازات از مهمترین خواسته‌های متقاضیان ملاقات مردمی دادستانی تهران در ملاقات مردمی امروز بود.

یکی از موضوعات اصلی در سند تحول قوه قضاییه دیدار چهره به چهره و پاسخگویی به مردم است که بر این اساس دادستان تهران همواره در بین معاونان خود بر روی این موضوع تاکید داشته و خواستار پاسخگویی به سوالات و مشکلات مردم با سعه‌صدر بوده است.

در راستای سیاست‌های کلان قوه قضاییه، سند تحول قضایی و برنامه عملیاتی دادسرا و به منظور تکریم ارباب رجوع، تسریع در رسیدگی‌های قضایی و نظارت بر عملکرد دادسراها، ملاقات مردمی مسئولان دادستانی تهران هر هفته روزهای چهارشنبه با حضور دادستان تهران یا معاونان وی در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی دادسرای عمومی و انقلاب تهران واقع در میدان ۱۵ خرداد، نبش خیابان داور برگزار می‌شود.

هماهنگی‌های اجرایی این برنامه و پذیرش و تعیین وقت برای متقاضیان به صورت تلفنی و حضوری در حوزه معاونت اول دادستانی صورت می‌گیرد. گفتنی است معاونان دادستان و سرپرستان نواحی ۳۲ دادسرای عمومی و انقلاب تهران نیز روزانه و بدون تعیین وقت قبلی پذیرای ارباب رجوع در محل کار خود هستند.


کد مطلب: 169149

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/169149/رسیدگی-مشکلات-۱۱۰-نفر-مراجعان-دیدار-مردمی-دادستان-تهران

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir