انتخاب سومین مدیرعامل فرابورس برای سه فصل و یک ماه

خبرگزاری مهر , 26 دی 1400 ساعت 15:02

میثم فدایی که پیش از این به عنوان سرپرست فرابورس ایران منصوب شده بود، با امضای همه اعضای هیئت مدیره، به عنوان مدیرعامل منصوب شد.


به گزارش ایران خبر، جلسه هیأت مدیره شرکت فرابورس ایران در ساعت ۱۵ روز شنبه ۲۵ دی ماه ۱۴۰۰ با حضور کلیه اعضا هیأت مدیره در محل قانونی شرکت تشکیل شد و با تاییدیه سازمان بورس، میثم فدایی واحد به عنوان سومین مدیرعامل این شرکت و خارج از اعضا، برای مابقی دوره دو ساله تصدی هیأت مدیره انتخاب شد.

اختیارات فدایی واحد بر اساس ماده ۴۶ اساسنامه شرکت فرابروس در حالی به وی تفویض شده که مدت عمر هیأت مدیره این شرکت در کمتر از ۱۱ ماه آینده به پایان می‌رسد.

بر اساس مستندات دریافتی از فرابورس ایران با تصمیم هیأت مدیره فرابروس در تاریخ ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۹ علاوه بر تعیین اعضای هیأت مدیره، امیر هامونی برای مدت دو سال به عنوان مدیرعامل این شرکت انتخاب می‌شود.
با کوچ هامونی به بازار متشکل ارزی پس از انتصاب علی صالح آبادی به عنوان رئیس کل بانک مرکزی، میثم فدایی واحد به عنوان سرپرست این شرکت در تاریخ ۲۲ آذرماه ۱۴۰۰ معرفی می‌شود.
 

فدایی تا پیش از این برای مدت کمتر از یکسال به عنوان مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس فعالیت کرده است.

با توجه به انتصاب فدایی برای مدت مابقی دوره دوساله تصدی هیأت مدیره، در واقع وی برای حدود ۱۰ ماه آینده فرصت خواهد داشت تا به عنوان سکاندار فرابورس ایران مأموریت‌های خود را به سرانجام برساند.

وی دانش اموخته رشته مدیریت مالی از دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع دکتری است و پیش از ورود به سازمان بورس در تأمین سرمایه تمدن و شرکت‌های تابعه آن فعالیت داشته است.

مدیرعامل فرابورس منصوب شد


کد مطلب: 172839

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/172839/انتخاب-سومین-مدیرعامل-فرابورس-سه-فصل-یک-ماه

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir