طولانی شدن احداث ایستگاه‌های پمپاژ با اعتبارات قطره چکانی از سوی وزارت نیرو

خبرگزاری ايسنا , 3 بهمن 1400 ساعت 9:37

ایسنا/لرستان


به گزارش ایران خبر، سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت ایستگاه‌های پمپاژ این شهرستان اظهار کرد: ایستگاه‌ پمپاژ واشیان خط انتقال و شبکه بین مزارع و ایستگاه ثانویه آن موجود است اما ایستگاه اولیه آن که کنار رودخانه بوده بخاطر سیلاب از بین رفته است.

وی ادامه داد: ایستگاه‌ پمپاژ چم‌مهر نیز خط انتقالش موجود بوده اما ایستگاه اولیه آن خسارت دیده است.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایستگاه پمپاژ جایدر که  ۵۰۰ هکتار آن آماده اجرا بود که خط انتقال و شبکه بین مزارع آن موجود است و ایستگاه اولیه آن  بخاطر سیلاب از بین رفته است.

کاظمی با انتقاد از اینکه متاسفانه وزارت نیرو با تخصیص قطره چکانی اعتبارات سالیان سال در مواردی ۲۰ سال عملیات اجرایی این  پروژه‌ها را طولانی مدت می‌کند، افزود: ایستگاه‌های پمپاژی که قرار بود سال ۹۸ به بهره‌برداری برسند دچار سیلاب شدند و هنوزم وزارت نیرو اعتبارات قطره چکانی به این پروژه‌ها می‌دهد.

وی گفت: یقینا این پروژه‌ها چندین سال به طول می‌انجامد و چنانچه وزارت نیرو اعتبار دهد تا این چندین ایستگاه پمپاژ اجرایی شوند حداقل این است که چند پروژه از جهاد کشاورزی و چند پروژه وزارت نیرو در پلدختر اجرایی شود. با این کار ۶۰۰۰ هکتار از اراضی دیم این منطقه آبی می‌شود و کیفیت زندگی مردم و قشر زحمتکش کشاورز که تنها محل درآمد آنان از کشاورزی است بهتر خواهد شد.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت نیرو باید این پروژه‌ها را اجرایی کنند.

کاظمی گفت: در سفر اخیر دولت به استان اعتباراتی وزارت جهاد در نظر گرفته و چنانچه تخصیص داده شود بخشی از این پروژه‌های شهرستان پلدختر به نتیجه خواهد رسید.

وی بیان کرد: انتظار داریم وزارت نیرو، جهاد و سازمان برنامه و بودجه استان توجه ویژه‌ای به پروژه‌های پلدختر داشته باشند.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با وزیر نیرو این موضوعات را مطرح خواهیم کرد.


کد مطلب: 173385

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/173385/طولانی-شدن-احداث-ایستگاه-های-پمپاژ-اعتبارات-قطره-چکانی-سوی-وزارت-نیرو

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir