کد مطلب: 175015
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۲
ایسنا/فارس
 
به گزارش ایران خبر، ابراهیم عزیزی یکشنبه ۲۴ بهمن در جمع کارکنان و فرماندهان نیروی انتظامی استان فارس با گرامیداشت یاد و خاطره شهید رنجبر شهید امنیت و تبریک دهه فجر انقلاب و میلاد مولی الموحدین حضرت علی (ع) افزود: یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی، پشتیبانی لازم از حافظان نظم و امنیت است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پلیس نیازمند ۳ نوع حمایت، قانونی، قضایی و سازمانی است، گفت: مجلس در بعد قانونی باید با وضع قوانین کارآمد، وظیفه خود را انجام دهد.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در حال حاضر آیین دادرسی کیفری و قانون بکارگیری حمل سلاح در کمیسیون قضایی در حال بررسی است تا بسیاری از خلأ های قانونی را در رابطه با ماموریت های نیروی انتظامی و حمایت از آن دنبال کند.

این نماینده مجلس با اشاره به جلسات کمیسیون امنیت ملی برای تنقیح، روزآمدی و اصلاح قوانین برای حمایت از پلیس، افزود: قوانین را طوری باید نوشت که ضمن حمایت کامل از حقوق شهروندی، پلیس نیز از حمایت های قانونی مناسب در برخورد با مخلان نظم و امنیت  برخوردار شود.

او تاکید کرد: در قوانین نیازمندی های پلیس از قبیل تجهیزات به روز و آموزش های علمی را باید جدی گرفت و مجلس در این خصوص نگاهی کارشناسی دارد.

عزیزی همه دستگاه‌ها را در ایجاد امنیت و نظم دخیل دانست و گفت: محصول این هم افزایی به نظم و امنیت بیشتر می انجامد و در این راستا باید نگاهمان را نیز به مقوله امنیت تغییر دهیم.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید رنجبر مامور نیروی انتظامی که چندی پیش توسط یکی از اشرار به درجه رفیع شهادت نائل شد، از فرماندهان انتظامی فارس بابت تلاش های خستگی ناپذیر در تامین امنیت مردم تشکر کرد.

منبع : خبرگزاری ايسنا