کد مطلب: 178482
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۷
ایران آنلاین-جزییات درگیری با نیروهای مرزبانی افغانستان در زهک : معاون امنیتی وزیر کشور توضیح داد :
 

به گزارش ایران خبر، ، معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با اشاره به اقدامات تحریک‌آمیز نیروهای مرزبانی افغانستان و تیراندازی به نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی گفت: این موضوع با درایت و مدیریت نیروهای مرزبانی ما پایان یافت اما نیروهای مرزبانی افغانستان باید به حدود و جغرافیای مرزی توجیه شوند.

 سید مجید میراحمدی، اظهار داشت: برابر گزارشات واصله روز گذشته تعداد محدودی از نیروهای مرزبانی افغانستان در منطقه زهک بین میل ۵۶ و ۵۷ بدون رعایت حدود جغرافیایی و مرزی دست به اقدامات تحریک‌آمیز می‌زنند.

وی افزود: مرزبانی جمهوری اسلامی با مدیریت صحنه و جلوگیری از تشدید تنش‌ها، موضوع را مدیریت کرده و آن را خاتمه می‌دهد.

دبیر شورای امنیت کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز در همان منطقه نیروهای مرزبانی افغانستان دست به اقدامات تحریک‌امیز دیگر می‌زنند و به سمت نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی اقدام به تیراندازی می کنند که متقابلا نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی پاسخ این تیراندازی را می دهند.

وی ادامه داد: در ساعت یک و نیم بعد از ظهر یعنی بعد از یک ساعت درگیری محدود این موضوع با مدیریت و تسلط مرزبانی جمهوری اسلامی ایران پایان می‌یابد.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور تأکید کرد: لازم است نیروهای مرزبانی افغانستان به حدود و جغرافیای مرزی توجیه شوند و بارها این امر به مقامات افغانستان گوشزد شده است تا این موضوع باعث نشود تنش‌های محدود خلاف میل و خواسته دو طرف صورت بگیرد.

/

منبع : ایران آنلاین