کاهش ۳ دقیقه‌ای سرفاصله های مترو همزمان با آغاز ماه مهر

خبرگزاری مهر , 10 مهر 1401 ساعت 22:37

سخنگوی شهرداری تهران گفت: سرفاصله حرکت قطارهای مترو در همه خطوط ۷ گانه به ۳.۵ دقیقه کاهش یافته است.


به گزارش ایران خبر، عبدالمطهر محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، مهم‌ترین اقدامات استقبال از مهر، اظهار داشت: بخش‌های مختلف شهرداری از مدت‌ها قبل برنامه‌های مختلفی را برای خدمت‌رسانی مناسب به دانش‌آموزان و دانشجویانی که بعد از ۲ سال شرایط کرونایی به کلاس بر می‌گردند، تدارک دیدند.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌ها مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی ترافیک صبح‌گاهی، افزود: برای مدیریت هرچه بهتر این ترافیک اقدامات گسترده‌ای در حوزه حمل‌ونقل تدارک دیده شد. مثلاً بیش از ۲۵۰۰ عدد علائم ترافیکی جدید در سطح شهر نصب گردید یا ۱۲۰۰ کیلومتر از بزرگ‌راه‌های تهران خط‌کشی شد.

سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به فراخوان سازمان تاکسیرانی از کلیه پیمانکاران و رانندگان علاقمند برای مشارکت در ساماندهی سرویس مدارس، اضافه کرد: تا انتهای ماه شهریور بیش از ۱۳۰ شرکت و ۱۷۳۰ راننده برای خدمت‌رسانی هرچه بهتر به دانش‌آموزان در سامانه مربوطه تأیید و احراز صلاحیت شدند.

محمدخانی هم‌چنین بابیان این‌که جلسات منظمی مابین مسؤلان حوزه حمل‌ونقل شهرداری و پلیس راهور برگزار شده، از فعال شدن گشت مشترک سازمان تاکسیرانی و پلیس برای نظارت هرچه بهتر بر فعالیت تاکسی‌های شهری خبر داد و گفت: هم‌چنین نظارت برخط تصویری از خطوط مختلف تاکسیرانی برای مدیریت بهتر فعال شده است.

وی در پاسخ به این سوال که در حوزه مترو برای خدمت‌رسانی به شهروندان در استقبال از مهر چه تمهیداتی اندیشیده شده، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌ها برای اجرای پایین‌ترین فاصله هدوی (۳.۵ دقیقه) در همه خطوط ۷ گانه متروی تهران است. هم‌چنین همکاران ما برای اعزام‌های فوق‌العاده در زمان‌های پیک برنامه‌ریزی کرده‌اند.

سخنگوی شهرداری تهران رایگان کردن بلیت مترو در هفته اول مهر ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و افزود: نظافت ویژه بیش از ۱۰۰ رام قطار، اتمام تعمیرات ۲ رام قطار برای هفته اول مهر، آماده‌سازی و فعال کردن پله‌برقی‌های خاموش و افزایش سرویس‌دهی ایستگاه هشتگرد تا ساعت ۱۸ از دیگر اقدامات است.

محمدخانی تأکید کرد: البته بلیت اتوبوس‌های شهری نیز در هفته اول ماه مهر ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان رایگان اعلام شد و همکاران من در شرکت اتوبوس‌رانی، بیش از ۱۶۵۰ مورد اتوبوس را برای استقبال از این عزیزان شست‌وشوی ویژه انجام داده و ۴۰۰ راننده جدید پایه یک را آموزش و استخدام کردند.

وی ابراز امیدواری کرد اقدامات شهرداری تهران در «استقبال از مهر» موجبات رضایت هرچه بیشتر شهروندان محترم تهرانی را فراهم آورد.


کد مطلب: 179747

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/179747/کاهش-۳-دقیقه-ای-سرفاصله-های-مترو-همزمان-آغاز-ماه-مهر

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir