بلوکه شدن پول مشتریان در حساب شرکت تولیدکننده لوازم خانگی

خبرگزاری مهر , 5 آذر 1401 ساعت 9:00

فردی که اقدام به تهیه سه تلویزیون از یک شرکت تولیدکننده لوازم خانگی داخلی کرده، با بلوکه شدن پول خود در حساب بانکی این شرکت با بهانه‌ای عجیبی برای پس گرفتن پولش مواجه شده است.


به گزارش ایران خبر، ضرورت حمایت از تولید داخلی همواره به‌عنوان یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی از جمله سیاست‌های اصلی کشور در سال‌های گذشته بوده که بارها و بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.
اعمال تحریم‌های همه‌جانبه و در عین حال ناجوانمردانه، سبب شد تا ایران اسلامی در بسیاری از حوزه‌ها به خودکفایی برسد و نیاز جامعه را با تولید داخلی تأمین کند؛ از جمله این حوزه‌ها، تولید لوازم خانگی است.
طی سال‌های اخیر تولیدات لوازم خانگی در کشور رشد قابل توجه و غیرقابل انکاری داشته است؛ اما از طرفی و در برخی از موارد معدود، حقوق مصرف‌کننده از سوی برخی از تولیدکنندگان لوازم خانگی مشاهده می‌شود.
در همین راستا و در یک مورد قابل تأمل، فردی که اقدام به تهیه سه تلویزیون از یک شرکت تولیدکننده لوازم خانگی داخلی کرده، با بلوکه شدن پول خود در حساب بانکی این شرکت با بهانه‌ای عجیب مواجه شده است.
این خریدار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بنده یک تولید کننده ایرانی با حدود ۴۰ نفر پرسنل هست که مدتی قبل تصمیم گرفتم تا برای محل کار سه عدد تلویزیون تهیه کنم و با توجه به ضرورت حمایت از تولیدات داخلی ترجیح دادم که این محصولات تولید ایران باشند.
وی اظهار کرد: بر همین اساس یکی از همکاران برای خرید، به نمایندگی یکی از تولیدکننده‌های مطرح لوازم خانگی مراجعه کرد و با پرداخت مبلغ و وعده اینکه تا سه روز آینده کالا به شما تحویل داده خواهد شد با یک برگ فاکتور به مجموعه بازگشت.
این مشتری بیان کرد: نماینده شرکت مورد اشاره صبح روز بعد در تماسی تلفنی اعلام کرد که طبق قوانین این شرکت فروش بیش از دو تلویزیون به یک کد ملی، قاچاق محسوب می‌شود و در حالی که هنوز کالایی دریافت نکرده بودیم، یکی از سه کالای خریداری شده به اجبار مرجوع شد.
وی عنوان کرد: شرکت مذکور به ما اعلام کرد که باید پول پرداخت شده را پس بگیریم و مجدداً با یک کد ملی جدید مراجعه و از ابتدا فرایند خرید را آغاز کنیم.
این مشتری بیان کرد: زمانی که سعی کردیم این موضوع را با شرکت تولیدکننده در میان بگذاریم، چندین ساعت میان نمایندگی و کارشناسان این شرکت سردرگم بودیم و در آخر اعلام شد که مبلغ کالایی که بجای ما مرجوع شده، پرداخت نخواهد شد و کارشناسان تلفنی برای چند روز ما را دعوت به شکیبایی کردند.
وی ادامه داد: در گام بعدی، نماینده فروش خود را مجبور به عذرخواهی و جلب رضایت می‌کند که البته قدم مثبتی است؛ اما همچنان حاضر نیستند مبلغی که از خریدار دریافت کرده‌اند را فعلاً باز گردانند.
پیشنهاد جدید نمایندگی شرکت تولیدکننده لوازم خانگی این است که اگر به کالای سومی نیاز دارید، از ابتدا مبلغ جدیدی پرداخت کنید تا برای کالای جدید، فرایند جدیدی آغاز شود و شرکت در آینده پول ناشی از مرجوعی کالای سوم را پس خواهد داد.
این مشتری گفت: کارشناسان شرکت مورد اشاره علت تأخیر در پرداخت را قانون این شرکت عنوان می‌کنند که اساساً ارتباطی با قوانین موجود در کشور ندارد و در آخر ماجرا را به بخش حسابداری ارجاع دادند و پس از پیگیری‌های فراوان اعلام شد که ۱۰ تا ۱۵ روز آینده پول ما بازخواهد گشت.
وی گفت: نکته قابل تأمل، سود حاصل از رسوب پول‌های مشتریان در حساب این شرکت است که تحت عناوین مختلف هم‌چون مرجوع، تعویض، خرابی و… در حساب این شرکت نگهداشته می‌شود.

 


کد مطلب: 180782

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/180782/بلوکه-شدن-پول-مشتریان-حساب-شرکت-تولیدکننده-لوازم-خانگی

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir