کد مطلب: 180809
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۲هزار واحدی روبرو شد.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 6میلیارد و 556میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 366میلیارد تومان در بیش از 317هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 2هزار و 23واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 406هزار و 186واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت تهران شد و در مقابل شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، ملی صنایع مس ایران و ایران خودرو با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 44میلیون ورقه به‌ارزش 14هزار و 771میلیارد تومان در 173هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 10واحد افت کرد و در ارتفاع 18هزار و 554واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، آهن و فولاد غدیر ایرانیان و بیمه پاسارگاد، و بیشترین اثر مثبت بر این نماگر به نام شرکتهای تولید نیروی برق دماوند، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و بیمه کوثر شد.

منبع : تسنیم