ماجرای ربایش ۳ زائر عراقی در مشهد

خبرگزاری مهر , 5 دی 1401 ساعت 18:21

مشهد ـ آدم‌ربایانی که دوم دی ماه امسال با نقشه اخاذی ۲۰۰ هزار دلاری، سه تبعه عراقی را در مشهد ربوده بودند بازداشت شدند.


به گزارش ایران خبر، دوم دی ماه امسال فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری چهار متهم به آدم ربایی که با نقشه اخاذی ۲۰۰ هزار دلاری، سه تبعه عراقی را در مشهد ربوده بودند خبر داد؛ این سه تبعه عراقی از شهر نجف برای زیارت امام رضا (ع) به مشهد سفر کرده بودند.

یکی از این اتباع عراقی در این رابطه اظهار کرد: ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه شب سه سرنشین خودروی سواری ما را سوار کردند و ما را به محلی بردندکه در آنجا نیز ۸ نفر دیگر منتظر بودند و با اسلحه و چاقو تهدیدمان کردند و شماره خانواده‌هایمان را گرفتند. آن‌ها از خانواده‌هایمان ۲۰۰ هزار دلار درخواست کردند و به آن‌ها گفتند که اگر پول را تاساعت ۹و نیم صبح نفرستید این سه نفر را می‌کشیم.

اتباع عراقی دیگر نیز در این خصوص گفت: قبلاً هم به ایران سفر کرده بودم و هفت روز در این کشور بودم اما امنیت و صحت و سلامتی در ایران وجود دارد واگر غیر از این بود به ایران نمی‌آمدم. رئیس آگاهی بهترین امکانات را با آسایش در اختیار ما قرار داد وازاینکه ما را نجات دادند قدردانی می‌کنیم.

یکی دیگر از اتباع عراقی ادامه داد: من ۱۳ سال است به ایران رفت وآمد دارم و چنین اتفاقی برای اتباع عراقی ندیده و نشنیده بودم.


کد مطلب: 181246

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/181246/ماجرای-ربایش-۳-زائر-عراقی-مشهد

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir