وقوع ۷ عملیات پلیسی در استان سمنان/ قانون‌شکنان دستگیر شدند

خبرگزاری مهر , 10 بهمن 1401 ساعت 23:57

سمنان- فرمانده انتظامی استان سمنان از انجام هفت ماموریت ویژه پلیسی در سطح استان خبر داد و گفت: دستگیری مزاحمان نوامیس مردم، کشف قاچاق سوخت و مواد مخدر از جمله مهمترین این موارد هستند.


به گزارش ایران خبر، سردار عبدالله حسنی شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی فرماندهی انتظامی استان سمنان ضمن بیان اینکه طی ۴۸ ساعت گذشته هفت عملیات ویژه پلیسی در سطح استان به انجام رسیده است، ابراز داشت: این عملیات‌ها دو مورد شاهرود، دو مورد سمنان، یک مورد سرخه، یک مورد گرمسار و یک مورد دامغان اتفاق افتادند و در همگی موارد متخلفان دستگیر شدند.

وی ضمن بیان اینکه مزاحم نوامیس مردم در شهر سمنان به دام پلیس افتادند، افزود: پنج راکب موتور سوار که در محدوده مدرسه دخترانه مسکن مهر این شهر برای دختران دانش‌آموز مزاحمت ایجاد می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند چرا که امنیت روانی شهروندان و حفظ رعایت حقوق شهروندی مردم همواره مورد تاکید است.

فرمانده انتظامی استان سمنان بابیان اینکه مأموران کلانتری ۱۲ سمنان فرد اراذل و اوباش و عامل مزاحمت برای نوامیس مردم را دستگیر کردند، ابراز داشت: در سوابق این متهم مواردی همچون سرقت و شرارت به چشم می‌خورد و جان، مال و نوامیس مردم خط قرمز پلیس محسوب می‌شود و با این گونه مصادیق ناامنی به طور جد برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

حسنی از کشف پنج هزار و ۵۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق از یک دستگاه خودروی کامیونت فوتون سفید رنگ به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در گرمسار خبر داد و تصریح کرد: متهم بعد از تعقیب و گریز دستگیر و با توجه به سوابق کیفری متعدد در این زمینه، به دستور قضائی روانه زندان شد.

وی با بیان اینکه سارق سابقه‌دار و حرفه‌ای قطعات و محتویات داخل خودرو در شهر سرخه دستگیر شد، افزود: سارق در ادامه با مشاهده مستندات و ادله موجود در پرونده و با تحقیقات فنی به ۵۰ فقره سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو در سطح استان سمنان اعتراف کرد که تلاش‌ها برای مال‌خر و سایر متهمان پرونده در تهران ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان سمنان از توقیف یک دستگاه موتورسیکلت هوندا ۲۵۰ سی سی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در شاهرود خبر داد و ابراز داشت: دو نوجوان ۱۵ و ۱۶ ساله که با انتخاب طعمه‌های خود از سایت دیوار اقدام به سرقت موتورسیکلت‌های گران قیمت در شهرهای مختلف می‌کردند نیز در شاهرود دستگیر شدند.

حسنی با بیان اینکه قاچاقچیان مواد مخدر در انتقال مواد از طریق محورهای مواصلاتی استان سمنان به سمت استان گلستان ناکام ماندند، تصریح کرد: با اطلاعات لازم از پلیس استان یزد مبنی بر انتقال مواد مخدر از این خطه به سمت دامغان موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ضمن بیان اینکه رد پای یک دستگاه خودروی پژو پارس توسط مأموران شناسایی و عملیات تحت تعقیب و مراقبت انجام شد، افزود: در نهایت با شلیک پلیس خودرو متوقف و در بازرسی از آن ۲۰۱ کیلو و ۲۵۰ گرم حشیش و ۳۲ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک کشف و راننده خاطی بازداشت شد.


کد مطلب: 181952

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/181952/وقوع-۷-عملیات-پلیسی-استان-سمنان-قانون-شکنان-دستگیر-شدند

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir