آمادگی هلال‌احمر ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به اوکراین

خبرگزاری مهر , 19 خرداد 1402 ساعت 11:19

رئیس جمعیت هلال‌احمر در نامه‌ای رسمی‌به رئیس صلیب سرخ اوکراین برای اعزام تیم‌های امدادی و ارسال کمک‌های بشردوستانه به این کشور اعلام آمادگی کرد.


به گزارش ایران خبر، پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر در نامه‌ای رسمی‌به رئیس صلیب سرخ اوکراین، با اشاره به حادثه تلخ تخریب سد کاخوفکا در جنوب این کشور و وقوع حادثه مناطق، برای اعزام تیم‌های امدادی و ارسال کمک‌های بشردوستانه به اوکراین اعلام آمادگی کرد.

در متن نامه پیرحسین کولیوند خطاب به میکولا پولیش‌چوک رئیس صلیب سرخ اوکراین آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وقوع حوادث ناشی از انفجار سد عظیم «کاخوفکا» در جنوب کشور اوکراین، موجب شده است تا تعداد کثیری از ساکنان روستاهای اطراف آن، ناگزیر محل زندگی خود را ترک کنند و این حادثه تلخ بر زندگی و سلامت افراد بی‌گناه تأثیر گذاشته و خسارات بشردوستانه و زیست محیطی بسیاری در این منطقه به بار آورده است.

با توجه به مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر نگاه بشردوستانه از جمله حفاظت از جان افراد بی‌گناه و کاهش آلام آنان، جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهادی بشردوستانه و عضوی از نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر، آمادگی خود را جهت هرگونه کمک به افراد آسیب‌دیده آن کشور و پیشگیری از به خطر افتادن جان این افراد اعلام می‌دارد.

لذا، این جمعیت آمادگی دارد تا در کوتاه‌ترین فرصت با اعزام نیروهای تخصصی امدادی، اقلام امدادی و زیستی مورد نیاز را برای کمک به مردم حادثه‌دیده در جنوب اوکراین ارسال کند.

یادآور می‌شود که سد عظیم «کاخوفکا» در جنوب اوکراین بر رودخانه دنیپرو، که نیروهای اوکراین و روسیه را در منطقه جنگی جنوب اوکراین از هم جدا می‌کند، بنا شده است.

روز سه‌شنبه شانزدهم خرداد، سد نووا کاخوفکا، که در دوران اتحاد شوروی ساخته شده بود، و آب نیروگاه هسته‌ای شبه جزیره کریمه را تأمین می‌کرد، منفجر شد.


کد مطلب: 184556

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/184556/آمادگی-هلال-احمر-ایران-ارسال-کمک-های-بشردوستانه-اوکراین

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir