توییتر آزار و اذیت های مجازی را نادیده می گیرد

ایران آنلاین , 2 شهريور 1398 ساعت 12:18

توئیتر سه سال قبل شورایی به نام اعتماد و ایمنی تشکیل داد تا جلوی آزار و اذیت های مجازی برخی کاربرانش را بگیرد ولی اعضای این شورا می گویند توئیتر آنها را جدی نمی گیرد.


به گزارش ایران خبر، تعدادی از اعضای این شورا با ارسال نامه ای برای مدیران توئیتر تصریح کرده اند که توئیتر مدت هاست که توجهی به توصیه های آنها ندارد و اصولا شورای یادشده کارکرد خود را از دست داده و نمی تواند با باج گیری ها و قلدری های برخی کاربران توئیتر مقابله کند.

این افراد می گویند بی توجهی توئیتر به رفتارهای باج گیرانه و توهین های تعدادی از کاربران این شبکه اجتماعی نگران کننده است. اعضای یادشده افزوده اند که توئیتر گاهی ماه ها به پیام های ارسالی شورا در این زمینه پاسخ نمی دهد و این امر می تواند حریم شخصی و امنیت کاربران توئیتر را دچار چالش کند.

در بخشی از این نامه تصریح شده که اعضای شورای مذکور اطلاعی از سیاست گذاری های جدید توئیتر یا تغییرات ایجاد شده در سیاست ها و محصولات این شرکت ندارند و لذا نمی توانند به سوالات و ابهام های رسانه ها و جرائد پاسخ دهند. آنها این ضعف ارتباطی را بسیار نگران کننده توصیف کرده اند.

اعضای شورای یادشده خواستار ملاقات با جک دورسی مدیرعامل توئیتر شده اند تا از نقش آن در شرکت مذکور آگاه شوند. اما وی به این درخواست هم پاسخی نداده است./مهر


کد مطلب: 137777

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/137777/توییتر-آزار-اذیت-های-مجازی-نادیده-می-گیرد

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir