کد مطلب: 111106
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۶
قیمت بعضی از عروسک ها به میلیون ها دلار می رسد. دلیل این قیمت های نجومی استفاده از الماس, طلا و خز در اکسسوارهای آنها است. در این گزارش با گرانترین عروسک های دنیا آشنا شوید.
به گزارش ایران خبر، قیمت بعضی از عروسک ها به میلیون ها دلار می رسد. دلیل این قیمت های نجومی استفاده از الماس, طلا و خز در اکسسوارهای آنها است. در این گزارش با گرانترین عروسک های دنیا آشنا شوید.

مادام الکساندر الویز
عروسک مادام الکساندر با دست ساخته شده و پنج میلیون دلار قیمت دارد. لباس های این عروسک از خانه ی مد کریستین دیور تهیه شده و اکسسوارهای آن طراحی (اسکار دی لارنتا) و ( کاترین بومن) است. زیورآلات سواروسکی و دانه ی الماس ۹ قیراطی از دیگر زینت آلات این عروسک هستند. او لوازم جانبی دیگر هم دارد از جمله یک سگ گرانقیت!

استیو لوئی ویتون, خرس تِدی
این خرس از سوی شرکت آلمانی استیو ساخته شده و در حراجی موناکو در سال ۲۰۰۰ میلادی به یک کره ای به نام (جیسی کیم ) در ازای ۲.۱ میلیون دلار فروخته شد. قیمت بالای این عروسک به دلیل لباس ها و ابزارهای برند او است.

باربی سه میلیون دلاری
(استیوانو کانتوری) طراح جواهرات استرالیایی شش ماه تمام برای طراحی این عروسک وقت گذاشت. سپس آن را به یک مؤسسه ی پژوهشی سرطان سینه اهدا کرد. در سال ۲۰۱۲ یک فرد ناشناس با پرداخت سه میلیون دلار باربی را خرید. این باربی موهای بلوند سی سانتیمتری دارد. لباس مشکی مارک دار پوشیده و یک انگشتر الماس صورتی دست راستش را زینت داده, به علاوه گردنبند این باربی هم از الماس است.

اوریجینال جی آی جو
این عروسک یکی از گرانترین عروسک های دنیا است و قیمت آن به ۲۰۰ هزار دلار می رسد. هاسبرو در سال ۱۹۷۰ میلادی آن را طراحی کرد و در حال حاضر در موزه ی مریلند نگهداری می شود.

کیک عروسکی یک میلیون دلاری دبی

این کیک ازدواج عروسکی ۱۲۰ کیلوگرم وزن و یک میلیون دلار قیمت دارد. در تهیه ی آن هزار تخم مرغ, الماس های خالص, مرواریدهای خوردنی و پنج هزار گل گرانقیمت به کار برده شده است. این کیک عروسی یک میلیون دلاری در دبی طراحی و ساخته شده است.