کد مطلب: 140782
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴
متهمی که با سوءاستفاده از احساسات خانم‌های جوان در شبکه اجتماعی اینستاگرام اهداف مجرمانه خود را عملی ‌می‌ کرد، دستگیر شد.
 
به گزارش ایران خبر، 
سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا فارس  گفت: در پی شکایت خانمی ۲۲ ساله ساکن شیراز به پلیس، در تحقیقات خود گفت در شبکه اجتماعی اینستاگرام  فعالیت دارم و با ایجاد صفحه ای اقدام به فروش عروسک‌ می نمایم تا اینکه با مرد جوانی که خود را خریدار اجناس معرفی نمود آشنا شدم و مدتی از من در این فضا خرید می کرد تا اینکه بین ما علاقه مندی ایجاد شد وارتباط کاری ما به ارتباط عاطفی تبدیل شد و وی با پیشنهاد ازدواج توانست اعتماد مرا بخود جلب کند و در مدت آشنایی از روی حسن اعتماد بنده برخی از تصاویر شخصی و خصوصی خودم را برایش ارسال کردم.
این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی در ادامه گفت بعد از گذشت مدتی این شخص با ارسال چند عکس خصوصی متعلق به بنده اقدام به تهدید و درخواست مبالغی کرد که در ابتدا نپذیرفتم و از او خواستم تا دیگر رابطه کاری و عاطفی را با هم قطع نماییم اما ایشان تهدید به انتشار تصاویرم در شبکه اجتماعی واتساپ کرد.
رئیس پلیس فتا فارس بیان داشت : با توجه به حساسیت موضوع ، یک تیم از کارشناسان این پلیس به صورت شبانه روزی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند که پس از بررسی‌های دقیق و فنی ردپای متهم را در یکی از شهرستانهای استان ‌های همجوار شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری وی شدند.
 سرهنگ سلیمانی ادامه داد: درابتدا متهم منکر هرگونه اقدام مجرمانه شد ولی با روبه روشدن با ادله های پلیس لب به اعتراف گشود و گفت وقتی که فهمیدم شاکی فعالیت خوبی دارد و به حسن کارش دارای اعتبار بالایی در بین مخاطبینش است با او در پوشش خریدارارتباط گرفتم، پس از مدتی در قالب ارتباط کاری توانستم ارتباط عاطفی با او برقرار نمایم، با گذشت زمان توانستم تعدادی عکس شخصی از او بگیرم و سپس اقدام به تهدید و اخاذی از وی نمودم. متهم در ادامه گفت که با این روش از چندین نفر دیگر هم در شبکه‌های اجتماعی اخاذی کردم .
این مقام مسئول به شهروندان عزیز متذکر شد: برخی از مجرمین سایبری برای نیل به اهداف سوء خود دست به اعمال متقلبانه ای می زنند تا  با فریب قربانی خود و پیشنهاد دوستی و طرح ازدواج به عمل مجرمانه خود تحقق دهند.
وی خاطر نشان کرد :عموم مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ یا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اعلام کنند./ پلیس فتا
 
منبع : ایران آنلاین