نماینده اسبق ولی فقیه در سپاه قدس:

حضور نیروی قدس در منطقه شرعی است

کد مطلب: 161558
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۲
نماینده اسبق ولی فقیه در سپاه قدس و مشاور سردار قاآنی گفت: حضور نیروی قدس در سطح منطقه و بین الملل صرفاً یک حضور ابتدایی و انتخاب از ناحیه خودش نیست.
 
به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام سعادت به مناسبت «روز جهانی قدس» در مورد نقش و ضرورت وجود نیروی قدس سپاه،  آزادسازی قدس شریف و فلسطین را دو هدف بزرگ نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد.
سعادت با اشاره به چرایی ضرورت وجود انقلاب اسلامی گفت: یکی از عوامل و انگیزه‌های انقلاب اسلامی، حمایت از مظلومان و ستمدیدگان بوده و اساساً انقلاب اسلامی یک انقلاب ضدّ ظلم و ستم است.

وی خاصیت وجودی انقلاب اسلامی را یاری مظلومان و ستمدیدگان خواند و افزود: ما امروز بر اساس حدیث شریف نبوی (ص) که فرمودند «هر کسی به امور مسلمانان اهتمام نورزد مسلمان نیست»، مهم ترین امر مسلمانان را مسئله قدس و فلسطین می‌دانیم و از این موضوع نباید هیچ وقت غافل شویم.

نماینده اسبق ولی فقیه در سپاه قدس، لازمه‌ی حمایت از ستمدیدگان و قدس را وجود یک سازمان و تشکیلاتی برای حمایت و دفاع از امور مظلومان دانست و گفت: مقام معظم رهبری در زمانی که ولایت امر مسلمانان را عهده دار شدند با تدبیر خود تشکیل نیروی قدس سپاه را رقم زدند.

سعادت که با رادیو گفت وگو،‌ صحبت می کرد، افزود: حضور نیروی قدس در سطح منطقه و بین الملل صرفاً یک حضور ابتدایی و انتخاب از ناحیه خودش نبوده بلکه یک حضور پاسخگویی به درخواست دولتهای اسلامی مورد هجمه یا بنابر درخواست خود مردم یک منطقه و کشورها بوده است.

وی با تأکید بر اینکه حضور نیروی قدس با هماهنگی دولتها، ملتها و مردم هر منطقه صورت می‌گیرد، گفت: حضور نیروی قدس در هر منطقه جغرافیایی یک حضور مشروع و قانونی بوده و به هیچ وجه غیرقانونی و غیرمشروع نبوده و نیست.

مشاور سردار قاآنی تصریح کرد: امروز اگر در فلسطین حضور داریم بنابر درخواست رهبران فلسطین و اگر در عراق و لبنان حضور داریم بنابر درخواست خود رهبران مردم عراق و هماهنگی با دولت و مردم لبنان برای نجات آنها از ظلم و ستم است.

سعادت به مصادیق این حضور اشاره و اظهار کرد: اولین حضور نیروی قدس در فلسطین بود؛ همان زمانی که یاسر عرفات در روزهای اول پیروزی انقلاب به ایران سفر و از محضر امام (ره) درخواست کمک کرد و امام هم با شعار فراموش نشدنی «الیوم ایران و غداً فلسطین» برای حمایت از فلسطین قول مساعدت دادند.

وی با اشاره به اینکه اگر ما در فلسطین و غزه حضور نداشتیم هرگز پیروزی پیش روی فلسطین نبود، گفت: ما امروز به صراحت ادعا می‌کنیم کمک‌های ایران به فلسطین از همه کمک‌های کشورها و ملتها و دیگر مردمان به مراتب بیشتر است و به اذعان خود فلسطینی‌ها کمک‌های جمهوری اسلامی ایران در سرنوشت فلسطین تأثیرگذار است.

سعادت تصریح کرد: ما فلسطینی‌ها را به این بالندگی و توانمندی رساندیم که امروز به صورت عمومی و خودکفا می‌توانند در مقابل ظلم و استبداد رژیم اشغالگر قدس بایستند.

وی به نقش ایران در کمک رسانی به لبنان در زمان حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان نیز اشاره و بیان کرد: حضور ما در لبنان یک حضور کاملاً جدی و با تمام قدرت بود و آنجا بود که حزب الله لبنان سازماندهی پیدا کرد و امروز به این قدرت رسیده که وزیر دفاع رژیم صهیونیستی بعد از جنگ ۳۳ روزه گفت هیچ ارتشی در دنیا قدرت شکست حزب الله را ندارد.

مشاور سردار قاآنی با بیان اینکه عامل شکست رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه مقابل حزب الله لبنان، فرماندهی و اقدامات حاج قاسم سلیمانی و سید حسن نصرالله بود، گفت: البته همه کسانی که مقابل رژیم صهیونیستی جنگیدند از بچه‌های حزب الله لبنان بودند و یک نفر نیروهای ایرانی هم نداشتیم اما پشتیبانی‌ها و حمایتها از سوی ایران بود و این حمایت‌های ایران در رفع بحران عراق نیز موثر بود.

سعادت با اذعان به نقش برجسته شهید سردار سلیمانی در امنیت ایران اظهار کرد: اگر آمریکا بخواهد کشور اسلامی را مورد هجمه قرار دهد ما در مقابل آمریکا ایستاده‌ایم و رمز و عصاره تشکیل نیروی قدس هم همین است.
منبع : خبرگزاری ايسنا