کد مطلب: 161905
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۸
وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با همتای ایتالیایی خود گفت: حدود ۳۰ میلیارد دلار با ایتالیا قرارداد داریم. لذا لازم است شرایط برای بازگشت آن‌ها آماده شود.
 

به گزارش ایران خبر، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با وزیر امور خارجه ایتالیا گفت: ملاقات بسیار خوبی با ایشان داشتیم. ایتالیا حضور بسیار گسترده‌ای در ایران داشته است و شرکت های ایتالیایی مراودات گسترده‌ای با کشورمان داشتند.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: حدود ۳۰ میلیارد دلار با ایتالیا قرارداد داریم. ۵ میلیارد دلار نیز دولت ایتالیا قبل از خروج آمریکا از برجام اعتبار گذاشته بود. لازم بود که این امکانات بازسازی شود و برای دوران پس از مذاکراتی که الان در وین در جریان است شرایط برای بازگشت ایتالیا به صحنه اقتصادی ایران، به عنوان یک شریک قدیمی آماده می شود.

وی همچنین تاکید کرد: ایتالیایی‌ها کمتر از دیگران ایران را ترک کردند و بسیاری از شرکت های ایتالیایی کماکان در ایران حضور دارند. در این زمینه صحبت کردیم و گفتگوهای خیلی خوبی داشتیم و وزیر امور خارجه ایتالیا نیز بر این موضوع تاکید کردند.

ظظریف در پایان در خصوص موضوعات مختلف مورد گفتگوی دو طرف گفت: در موضوع مسائل منطقه‌ای، وضعیت کنونی در فلسطین، افغانستان، بحث عراق، گفتگوهای ایران با همسایگانش در خلیج‌فارس و همچنین مذاکرات برجام، دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران را مطرح کردیم. لذا گفتگوی طولانی و مفصلی در همه زمینه‌ها داشتیم. به نظرم برای روشن شدن دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران برای یکی از بازیگران مهم اروپا جلسه بسیار خوبی بود.

منبع : خبرگزاری مهر