کد مطلب: 164901
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۳
وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: یکی از وظایف بنده این است که تشکیلات اطلاعاتی را انقلابی و اطلاعات را مردم پایه کنم.
 

به گزارش ایران خبر، در ادامه جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه سیزدهم، حجت‌الاسلام سید اسماعیل خطیب وزیر پیشنهادی اطلاعات در دفاع از برنامه‌های خود، اظهار کرد: سربازان گمنام امام زمان(عج)، تمام تلاش و کوشش خود را وقف امنیت این کشور کردند و در مصاف با دشمنان، توطئه ها، فتنه‌ها و سرکردگان جبهه استکبار، گروهک‌های مسلح و مزدوران جاسوس، جان خود را تقدیم کردند، بنابراین لازم است از شهدای مجموعه وزارت اطلاعات یادی کنیم که غریبانه به شهادت می‌رسند و نام مبارکش نیز غریبانه می‌ماند.

خطیبب با تشکر از رئیس جمهور برای انتخاب و معرفی او به مجلس اظهار داشت: شرایط کشور و شرایط امنیتی منطقه و مقوله امنیت ملی، یک منظومه در هم تنیده‌ای است که به طور شتابان همواره در حال تغییر در پدیده‌ها و عرصه‌های متنوع و متکثر موضوعات امنیتی و راهبردی است.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات باید با تولید اطلاعات و دقت نظر در تامین شئون متنوع امنیتی و هوشیاری در دیده‌بانی و مرز بانی، لایه های مختلف و ابعاد گوناگون امنیتی را در مقیاس ملی، فراملی و منطقه‌ای، شناسایی کند و لازمه این بالندگی تحولی است که پویایی، پیشگامی و هوشمندی مستمر در تشکیلات پنهان اطلاعاتی کشور را می‌طلبد.

وزیر پیشنهادی وزارت اطلاعات، وزارت اطلاعات را یک نهاد برآمده از انقلاب اسلامی و از مجموعه‌ها و تشکیلات حاکمیتی دانست و گفت: وزارت اطلاعات باید در تراز انقلاب اسلامی ظهور و بروز کند و تداوم یابد و مبتنی بر بیانیه راهبردی گام دوم عمل کند.

خطیب تصریح کرد: وزارت اطلاعات باید با یک حرکت انقلابی و انقلابی ماندن صد در صدی، به تعبیر رهبر فرزانه مان برنامه تحولی خود را عملیاتی کند.

وی تاکید کرد: تمام سربازان‌گمنام و نیروهای جهادی و انقلابی با مجاهدت‌های خاموش خود این اهداف را در مسیر راه نورانی امام راحل و منویات حکیمانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی پیگیری کرده و بر اساس خواست ملت ایران و در چارچوب این دولت منتخب قدم خواهد برداشت و امیدواریم با توجه و اتکایی که به آرای مردم و حمایت‌های مجلس شورای اسلامی دارد، بتواند قدم‌های جدی‌تر، حساس‌تر، تخصصی‌تر و پیچیده‌تری را در اجرای ماموریت‌های نظام بردارد.

وزیر پیشنهادی اطلاعات ادامه داد: شرایطی که با آن روبرو هستیم چند لایه و پر چالش است و با امید به آینده این نوید را می‌دهیم که امروز نظام بین المللی در حال پوست اندازی تمام عیار است و مولفه‌های قدرت پوشالی نرم و سخت غرب و آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال افول و ریزش است. امروز شاهد تسلسلی از شکست‌های پی در پی اطلاعاتی و ناکامی‌های دکترین نظامی شیطان بزرگ و اذناب منطقه‌ای آن در غرب آسیا هستیم.

خطیب با اشاره به اتفاقات رخ داده در افغانستان گفت: اتفاقات افغانستان و سردرگمی آشفته غرب در رویارویی با قدرت‌های نوظهور آسیا بیانگر این واقعیت مهم است که این روند به یُمن بیداری اسلامی و خیزش نهضت‌ها و جنبش‌های مردمی و اسلامی در کشورهای منطقه، برگرفته از اندیشه راهبردی و ارزش‌های اساسی انقلاب اسلامی در حال گسترش است و این بدان معنا است که شیطان بزرگ و نوکرها و مزدوران وابسته به آن به شیطنت و فتنه‌انگیزی در این منطقه و طراحی و پیاده سازی برنامه‌ها و توطئه‌های رنگارنگ خود تداوم می‌بخشند.

وی گفت: در همین راستا ایجاد جنگ‌ها و فتنه‌های امنیتی و سیاسی از جمله تحرکات و تجربیات ضدامنیتی طی دهه‌های اخیر، نشان دهنده آن است که دشمن قسم خورده با بهره گیری از عوامل نفوذی، سکولار و وابسته به غرب و جریانات برانداز با هدف بی‌ثبات سازی کشور درصدد تقابل‌گرایی و ایجاد تامین نارضایتی و تبدیل آن به کشمکش و بحران است، که با درایت، تیزبینی و هدایت‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و بصیرت و هوشمندی مردم انقلابی این توطئه‌ها و فتنه‌ها، خنثی شده و می‌شود.

وزیر پیشنهادی اطلاعات افزود: نظام اسلامی در مقابل دیدگان و سکوت مرگبار مدعیان دروغین حقوق بشر با سنگین‌ترین و بی‌سابقه ترین وجوه تروریسم رسمی دولتیِ وقیح، مواجه بوده است. از سوی رئیس‌جمهور تروریسم آمریکا که رسماً در جریانات تبلیغات انتخاباتی به ایجاد جریانات تروریستی و تکفیری اذعان می‌کند، به طور آشکار دستور قتل، ترور و به شهادت رساندن سرداران جریانات مقاومت یعنی شهید حاج قاسم سلیمانی و مهندس ابومهدی المهندس را صادر کرده و سردمداران رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی نیز ترور دانشمندان و شهید محسن فخری‌زاده را برعهده می‌گیرند.

خطیب ادامه داد: از سوی دیگر در بزرگترین پروژه جنگ و تروریسم اقتصادی، اعمال تحریم‌های وحشیانه و ظالمانه و حتی تحریم دارویی علیه ملت بزرگ را اجرا می‌کنند و با توان تروریسم رسانه‌ای و تبلیغاتی به منظور تطهیر این اقدامات و تروریست‌های وابسته به آنها، تلاش می‌کنند.

وی گفت: باید توجه داشت که دشمن با امکانات فناورانه در حال توسعه دشمنی، مخاصمه و خصومت علیه نظام مقدس است. بنابراین در این شرایط باید با تمام وحدت و اتحاد در جهتی حرکت کرد که بتوان از ظرفیت‌ها و امکانات موجودی که وجود دارد در جهت مقابله با نفوذ و رسوب عیادی بیگانگان و تمام توطئه‌ها، نقشه‌ها و سناریوهای امنیتی آنها و شیطان بزرگ مقابله و مبارزه جدی کرد. این مساله نیاز به یک اقدام فعال دارد.

وزیر پیشنهادی اطلاعات عنوان کرد: از طرفی باید با وادادگی‌ها و دلدادگی‌ها به غرب، سوء مدیریت‌ها و ترک فعل‌های سوال برانگیز، امید و اعتماد غیر معقول به دشمن، دست اندازی به اموال عمومی و بی‌تفاوتی به حیف و میل بیت المال، بی‌توجهی به آستانه تاب آوری مردم در زیر فشارهای طاقت فرسای معیشتی و اقتصادی تلاش کرد زیرا نفوذ می‌تواند برای دشمن همچنان که تاکنون نشان داده، زمینه امید باشد.

خطیب خاطرنشان کرد: نمایندگان و رئیس محترم مجلس! من برنامه خود را خدمت شما تقدیم و توضیحات لازم را در کمیسیون‌ها ارائه کردم. مواردی را هم که دغدغه شما عزیزان بود آوردم اما به چند نکته مجدد اشاره می‌کنم. یکی از وظیفه‌های عمده و اصلی ما صیانت از مردم ایران و صیانت از دارایی‌های این ملت است. یکی از وظایف بنده این است که تشکیلات اطلاعاتی را انقلابی و اطلاعات را مردم پایه کنم.

وی اضافه کرد: مردم باید در تامین امنیت این کشور همراه و همیار مجموعه سربازان گمنام باشند. ما باید تامین امنیت عمومی، آزادی‌ها، حریم خصوصی، رضایت عمومی و همچنین حقوق اقوام، ادیان، مذاهب و ارزش‌های جامعه ایران اسلامی را محترم شمرده و صیانت کنیم.

وزیر پیشنهادی اطلاعات تاکید کرد: همچنان که شعار دولت، مردمی است، من باید در حمایت از تولید ملی تمام تلاش مجموعه را بسیج کنم و به این نکته توجه داشته باشم که یکی از موانع اصلی، مفسده و فساد اقتصادی است و وظیفه ما مانع زدایی در این مسیر است و باید تمام تلاش مجموعه اقتصادی وزارت اطلاعات در این جهت بسیج شود.

خطیب عنوان کرد: نکته دیگر همراهی، هم افزایی و تعامل با جامعه اطلاعاتی و جهت دهی مجموعه حراست‌ها به مسیر صحیح خود و ایجاد تحول و اصلاح در آن مجموعه و گنجاندن آنها در اولویت‌های اصلی برنامه خود است.

وی ادامه داد: تحقق آنچه عرض شد به سرمایه اصلی مجموعه اطلاعاتی که نیروی انسانی و سربازان گمنام هستند وابسته است و همانطور که همه می‌دانید ما با بدنه فعال، انقلابی و مجاهد روبرو هستیم و امیدواریم بتوانیم با تحول مدیریتی و بالندگی در این مجموعه، شرایطی را ایجاد کنیم که وزارت اطلاعات پیش قدم اجرای شعار تحول رئیس‌جمهور محترم باشد.

وزیر پیشنهادی اطلاعات بیان کرد: از اینکه توفیق شد امروز در خدمت شما عزیزان باشم خدا را سپاسگزارم و متعهد می‌شوم تمام تلاشم را برای تحقق رهنمودهای راهبردی و راهگشای رهبر حکیم انقلاب اسلامی در جهت جلب رضایت و آسایش ملت عزیز ایران با یک حرکت جهادی و انقلابی ارائه کنم.

خطیب خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مردم تصریح کرد: بعد از توفیق و افتخار مدال خادمی حضرت رضا (ع) مجدد توفیق پیدا کردم و بر من تکلیف کردند به سربازخانه جهاد و مبارزه برگردم و به این وزارت منوط به رأی اعتماد شما، خدمتی ارائه کنم. مجدد از تلاش همه عزیزان و لطف ریاست محترم مجلس تشکر می‌کنم و از کسانی که در دفاع و نقد اینجانب کوشیدند نیز سپاسگزارم و آن را راهنمایی برای خود می‌دانم.

وی گفت: اگر جان ناقابلی دارم، وظیفه‌ام فدا کردن آن برای این نظام و رهبری است. بنابراین اگر اعتماد کردید تا پای جان تلاش خواهم کرد والا همچنان مدال افتخار شمس الشموس حضرت علی بن موسی الرضا را بر سینه دارم.

وزیر پیشنهادی اطلاعات در پایان تاکید کرد: خاضعانه از نمایندگان عزیز درخواست دارم مبتنی بر برنامه ارائه شده توسط آیت الله رئیسی و به منظور حفظ انسجام تیم کابینه دولت مردمی و برهم نخوردن پیوستگی کاری برای وزرای پیشنهادی در مقطع کنونی به کلیه لیست پیشنهادی رئیس جمهور رای اعتماد داده شود تا با اعتماد به نمایندگان ملت و همراهی و معاضدت و هم افزایی دو قوه مسیر بهبود شرایط کشور فراهم شود و امید به کشور باز آید.

منبع : خبرگزاری مهر