کد مطلب: 165689
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما در راستای پیشرفت و در مسیر اعتلا و قدرت یابی هستیم و الحمدالله موازنه دارد به نفع ملت ایران و مسلمانان عالم و نظام و انقلاب تغییر می‌کند.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه امروز در حاشیه آیین تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، در جمع خبرنگاران،گفت: زمانی که اسلام، ولایت و مردم با هم ترکیب شدند عناصر دفاعی کشور شکل گرفت و روح مقاومت در کالبد روح جامعه دمیده شد و ایستادگی بی پایانی را شاهد بودیم.

وی افزود: بعد از دفاع مقدس دیگر قدرت امپراطوری‌های بزرگ برای ملت ایران بزرگ نبود و کوچک شده بود، چون ملت ایران توانسته بود در مقابل قدرت‌های بزرگ ایستادگی کند و هدف‌های آن‌ها را ناکام بگذارد و خودش را در جهان به عنوان یک قدرت مطرح کند.

فرمانده کل سپاه گفت: دفاع مقدس یک فرهنگ، هویت و تاریخ را با هم دارد و عناصری که در دفاع مقدس شکل گرفت مانند اسلام، ایمان، باورها و تمام این‌ها نشان داد که فقط در پرتو این موارد پیروزی ممکن است.

سرلشکر سلامی گفت: در دوران دفاع مقدس به وسیله سلاح‌ها و تسلیحات پیروز نشدیم و انسان‌ها در این دوران نقش آفرینی کردند و آن چه به انسان‌ها در این مدت قدرت می‌بخشید استحکام درونی و قلب‌های مطمئن و با دلی پرایمان توانستند بجنگند و ملت به پیروزی رسید.

وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس جریان پیدا کرده و یک حادثه تاریخی توقف پذیر نبود و تا الان نیز ادامه دارد، افزود: هم اکنون مردم ایران در مقابل تحریم‌های ظالمانه و فشار آمریکا و غربی‌ها و در برابر عملیات روانی آمریکا و تبلیغات سنگین رسانه‌ای آن‌ها ایستادگی می‌کنند و بر اثر همین جنگ بزرگ اقتصادی و روانی دوباره ملت ایران نخل‌های بلند قامتش ارتفاع پیدا کرده و واقعا این ملت تحریم‌ها را توانسته بشکند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: هر چه دشمن به سمت ملت ایران می‌آید از ملت ایران در واقع فاصله بیشتری می‌گیرد و این به برکت همان روح دفاع مقدس است که در جامعه ما جریان دارد و ما تا آخر ایستاده ایم و این اصل دفاع مقدس است که از عاشورا سرچشمه گرفته و امتداد دارد و به عنوان ارزش‌های عاشورا مانند ایثار، فضیلت، ایستادگی و جوانمردی و غیرت شکل گرفته و تا به امروز نیز جریان یافته است.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: دشمنان ما در حال سراشیبی و افول هستند و ما این‌ها را می‌بینیم که کم کم در حال فرار و کوچک شدن هستند و از مردمک چشم‌های ملت ایران فاصله می‌گیرند و یک پدیده هر چقدر که فاصله می‌گیرد کوچک می‌شود و ما این کوچک شدن را به زیبایی می‌بینیم و برای ما اثبات شده است و به برکت رهبر عزیز و ملت بزرگ ایران و به برکت انقلاب و اسلام و به فضل الهی پیروز هستیم و این نه فقط آرزوی ما و بیان احساس ماست بلکه چیزی است که ملت ایران روی صفحه زمین می‌بیند.

وی گفت: حضور جوانان در راهیان نور و در جغرافیای دفاع مقدس و بیان حماسه‌ها به شکل واقعی بسیار تاثیرگذار است، زمانی که رشادت‌ها و داستان‌ها روایت‌ها و مقاومت‌های آسمانی که واقعا شبیه افسانه است به جوانان مطرح می‌شود می‌تواند به جوانان ما انرژی و روحیه دهد و در آن‌ها فرهنگ ایثار و شهادت را ایجاد کند.

فرمانده کل سپاه گفت: ما در گذشته اسطوره نداشتیم، شاهنامه می‌خواندیم، اما امروز شاهنامه‌های بی شماری به اندازه همه رزمندگان ما وجود دارد و قهرمانان بزرگی که می‌توانیم به آن‌ها تکیه کنیم و به شهدا تکیه کنیم و از آن‌ها الهام بگیریم و قدرت بگیریم، هم اکنون همه جا از شهدا ایده و استحکام و اطمینان قلب می‌گیریم و آن‌ها حجت‌های ما هستند و بیان شخصیت و خاطره‌ها و حماسه‌های جاودان شهدا و آشنایی جوانان ما با واقعه بزرگ دوران دفاع مقدس می‌تواند باورهای زیبا و جدیدی را برای جوانان ما الهام دهد و آن‌ها را برای آینده درخشان برای جوانان ما ایجاد کند.

سرلشکر سلامی گفت: در راستای پیشرفت و در مسیر اعتلا و قدرت یابی هستیم و الحمدالله موازنه دارد به نفع ملت ایران و مسلمانان عالم و نظام و انقلاب تغییر می‌کند.

وی تاکید کرد: اگر این تغییر را جوانان ما درک کنند و متوجه شوند در متن یک جنگ بزرگ هستند، جنگی که باید با ذهن هایشان آن را اداره کنند و باید ایران را بسازند. دانش، علم و فناوری را در کشور گسترش دهند و زمانی که کشور به قدرت علمی و فناوری مجهز شود در برابر همه قدرت‌ها خواهد ایستاد.

منبع : خبرگزاری مهر