کد مطلب: 166379
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸
معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۲ تهران از آزادی و تعیین تکلیف ۱۷ نفر از افراد تحت نظر در مراجع انتظامی خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، رحیم گل‌زاده، معاون دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۲ تهران به منظور نظارت بر حسن اجرای وظایف ضابطان، با حضور سرزده در کلانتری‌ها و پایگاه‌های تابعه سرکلانتری هفتم پلیس پیشگیری فاتب، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و قدردانی از تلاش شبانه روزی پلیس در پیشگیری اجتماعی و ایجاد امنیت پایدار، از تمام واحدها بازدید و پرونده‌های مراجعان و اشخاص تحت نظر را مورد مطالعه و بررسی قرار داد.

در جریان این بازرسی ۵ ساعته شبانه که با همراهی حسین خالق پرست، بازپرس کشیک دادسرای عمومی و انقلاب تهران، انجام شد، وظایف و اختیارات ضابطان در نحوه برخورد با جرایم مشهود و غیر مشهود، لزوم تعیین تکلیف افراد تحت نظر توسط دادستان یا قاضی کشیک حداکثر ظرف یک ساعت و انجام مساعدت لازم برای آگاهی خانواده یا آشنایان شخص تحت نظر از وضعیت وی بررسی شد.

در این بازدید همچنین رعایت مقررات مرتبط با حقوق شاکی و متهم در تشکیل پرونده مقدماتی، مورد بررسی قرار گرفت و در این خصوص، آموزش‌های لازم ارائه و ۱۷ نفر از افرادی که به دلایل مختلف بازداشت و تحت تعقیب کیفری قرار داشتند، پس از بررسی ادله وقوع بزه و توجیه اتهام، طی دستورات قضایی لازم آزاد یا تعیین تکلیف شدند.

منبع : خبرگزاری ايسنا