کد مطلب: 166496
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷
رئیس جامعه هتلداران ایران با اشاره به اینکه ۹۰ درصد کارکنان هتل‌ها واکسینه شده‌اند، پیشنهاد کرد تاییدیه رزرو مراکز اقامتی از سوی گردشگران انفرادی در مرز ارائه شود.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی؛ جمشید حمزه‌زاده بیان کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پس از حدود یک سال و نیم شاهد ورود گردشگر خواهیم بود، مقاصد گردشگران خارجی که به ایران سفر می‌کنند به شهرهای خاص از جمله مشهد، قم، تبریز، شیراز، یزد، اصفهان و در درجه دوم تبریز و اهواز استو برای برگشتن به رقم ۸ میلیون و ۸۷۰ هزار گردشگر ورودی پیش از کرونا، نیاز به برنامه‌ریزی جدی داریم.

رئیس جامعه هتلداران ایران تصریح کرد: پس از باز شدن مرزها با سرعت شاهد ورود گردشگر از عراق خواهیم بود، اما جذب گردشگران اروپایی با توجه به اینکه آن‌ها از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند نیاز به زمان بیشتری دارد. همچنین باید تبلیغات خارج از کشور در رسانه‌ها و مطبوعات خارجی، فضای مجازی و استفاده از بلاگرهای مطرح بین‌المللی با برنامه و جدیت انجام شود.

الزام برای چک کردن تأییدیه رزرو هتل و سایر مراکز اقامتی گردشگران انفرادی در مرز یکی از پیشنهادهای مطرح شده از سوی رئیس جامعه هتلداران ایران بود.

حمزه‌زاده با اشاره به واکسیناسیون ۹۰ درصدی کارمندان هتل‌ها، افزود: ۱۰ درصد باقی مانده هم به دلایل شخصی واکسن نزده‌اند که البته تا پایان مهرماه برای کارکنان هتل‌های زنجیره‌ای فرصت معین شده است و در صورت رعایت نشدن، عذرشان خواسته می‌شود.

رئیس جامعه هتلداران ایران با تاکید بر به حداقل رساندن دغدغه گردشگران، تصریح کرد: برای اعتمادسازی تمام پروتکل‌های بهداشتی در هتل‌ها رعایت می‌شود و هزینه‌های سنگینی برای خرید مواد ضدعفونی صرف می‌شود.

او همچنین با اشاره به اینکه در کنار گردشگری خارجی نباید از گردشگری داخلی غافل شد، گفت: در تعطیلات اخیر با افزایش ۱۰ درصدی، میانگین ضریب اشغال هتل‌ها از ۱۵ به ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد.

منبع : خبرگزاری مهر