کد مطلب: 166516
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قیر امروز در بورس به فروش می رود و وضعیت افزایش قیمت آن در چند روز اخیر نشان می دهد که در بورس ساز و کار مناسبی برای نظارت در نظر گرفته نشده است.
 
به گزارش ایران خبر، محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به افزایش قیمت قیر در بازار و عدم نظارت مناسب در بورس، بیان کرد: قرار بود در سال جاری وزارت نفت ۱۵ هزار میلیارد تومان برای تامین قیر پروژه های عمرانی در اختیار دستگاه های اجرایی قرار دهد، اما در چند روز گذشته که مشخص شده قرار است این مبلغ به دستگاه های مربوطه تخصیص یابد ما شاهد هستیم که یک میلیون تومان به قیمت قیر در هرتن اضافه شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: قیر امروز در بورس به فروش می رود و این وضعیت نشان می دهد که در بورس ساز و کار مناسبی برای قیمت گذاری و نظارت برآن نیست. در همین راستا فردا ساعت ۷ صبح رئیس سازمان بورس در کمیسیون عمران حضور خواهد یافت. باید ساز و کاری پیش گرفته شود که قیمت در بورس متعادل گردد. در بورس ما باید یک قیمت پایه داشته باشیم و برای آن نیز سقفی تعریف شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اینکه بی مهابا هر کسی در بورس دلالی کرده و قیمت ها را بالا ببرد قابل قبول نیست. اینگونه سنگ بر روی سنگ بند نمی شود. فردا رئیس سازمان بورس به کمیسیون خواهد آمد تا در ایجاد ثبات قیمت قیر همفکری صورت گرفته و اقدامات نظارتی لازم هرچه سریع تر در دستورکار قرار گیرد.

منبع : خبرگزاری ايسنا