کد مطلب: 168199
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳
ایران آنلاین-شارژ فوق العاده سیم کارت‌های اعتباری، کلاهبرداری بود : : رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عاملان راه اندازی صفحه جعلی با ترفند خرید شارژ خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر،   سرهنگ داود معظمی گودرزی  اظهار داشت: در پی مراجعه شخصی به پلیس فتا تهران مبنی بر برداشت غیر مجاز مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از حساب بانکی اش، توسط فرد یا افرادی ناشناس، رسیدگی به این پرونده در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.

وی بیان کرد: شاکی اظهار داشت، برای خرید شارژ تلفن همراه در فضای مجازی مشغول جستجو بودم که با یک سایت مواجه شدم که مدعی بود باتوجه به جشنواره فروش ویژه اگر همین الان خرید کنم شارژ فوق العاده را که دو برابر مبلغ اصلی ارزش دارد برایم در نظر می‌گیرند، بنده هم بدون توجه به نشانی درگاه پرداخت و اطمینان از هویت گردانندگان آن صفحه، خرید کردم و پس از وارد کردن اطلاعات محرمانه کارت بانکی با تراکنش ناموفق مواجه شدم و پس از چند لحظه تمام موجودی حسابم را از دست دادم.
رئیس پلیس فتا تهران ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی کارشناسان پلیس فتا اقدامات خود را آغاز کردند و متوجه شدند افرادی تحت عنوان جشنواره فروش ویژه شارژ فوق العاده سیمکارت‌های اعتباری با ایجاد یک درگاه جعلی پرداخت از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کنند.
سرهنگ گودرزی تصریح کرد: متخصصان سایبری این پلیس پس از شناسایی مجرمان در فضای مجازی اطلاعات هویتی متهمان را به دست آوردند و پس از تشریفات قضائی هر ۲ مجرم در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شدند.
وی خاطرنشان کرد: این شیادان پس از انتقال به پلیس فتا پایتخت با مشاهده مستندات موجود در پرونده بزه انتسابی را پذیرفته و گفتند با ایجاد سایت جعلی و وعده فروش شارژ به همراه هدیه، قربانیان خود را به سمت درگاه جعلی برده و با به دست آوردن اطلاعات حساب بانکی افراد نسبت به سرقت موجودی حساب قربانیان اقدام می‌کردیم.
این مقام سایبری به شهروندان توصیه کرد: پیامک رمز یکبار مصرف را که حاوی اطلاعاتی از تراکنش شامل مبلغ، نوع تراکنش و ... است، با خرید اینترنتی خود مطابقت دهند و به هیچ عنوان فریب تبلیغات اغوا کننده و دروغین خرید‌های آنلاین با قیمت‌های ارزان‌تر را نخورند و برای خرید اینترنتی موفق حتما از سایت‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک استفاده کنند، همچنین در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارید.پلیس

منبع : ایران آنلاین