کد مطلب: 169060
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷
مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: با ایفای نقش جریان سازی و فرماندهی، مدارس را در اجرای برنامه های ویژه گرامیداشت هفته قران، عترت و  نماز یاری کرده و زمینه را برای فراگیرتر شدن این آموزه های نورانی در سطح همه دانش آموزان مهیا کنیم.
 

به گزارش ایران خبر، میکائیل باقری در خصوص ایفای نقش مراکز دارالقرآن الکریم  به عنوان قرارگاه جریان سازی فعالیت های هفته قرآن، عترت و نماز در مدارس، اظهار کرد: طبق تقویم فعالیت های پرورشی و فرهنگی، مدارس کشور۲۰ الی ۲۶  آذر ماه که به نام هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز در مدارس نامگذاری شده است، نسبت به اجرای ویژه برنامه های قرآن، عترت و نماز اقدام خواهند کرد.

وی  با  اشاره به اتخاذ رویکرد تحولی در اجرای فعالیت های قرآن، عترت و نماز افزود:  مراکز دارالقرآن الکریم نقش اساسی در اجرایی شدن سیاست های تحولی اداره کل قرآن، عترت و نماز ایفا می کنند. لذا هفته گرامیداشت قران، عترت و نماز فرصتی برای بروز و ظهور نقش جریان سازی و قرارگاهی این مراکز است.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: مراکز دارالقرآن الکریم به عنوان قرارگاه ها و پایگاه های جریان سازی فعالیت های هفته قرآن، عترت و نماز، با در نظر گرفتن شرایط و امکانات مدارس تابعه و با نظارت کارشناسان قرآن، عترت و نماز، نسبت به تهیه بسته برنامه های پیشنهادی جهت اجرا در مدارس اقدام و پیگیری لازم را برای اجرایی شدن این برنامه ها در مدارس تابعه را در دستور کار دارند.

وی با بیان این که ۷۶۰ دارالقرآن الکریم در سطح ادارات آموزش و پرورش کشور مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: این مراکز تلاش می کنند در فرصت هفته قرآن، عترت و نماز، با ایفای نقش جریان سازی و فرماندهی، مدارس را در اجرای برنامه های ویژه گرامیداشت این هفته یاری رسانند و زمینه را برای فراگیرتر شدن این آموزه های نورانی در سطح همه دانش آموزان مهیا سازند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، شایان ذکر است؛ طبق تقویم فعالیت های پرورشی و فرهنگی مدارس، هفته پایانی آذر ماه به عنوان هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز نامگذاری شده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا