کد مطلب: 169240
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۳
بندرعباس - معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: خام فروشی مواد نفتی و گاز، آتش زدن به ثروت ملی کشور است، در حالی که با ساخت پالایشگاه های مدرن می‌توانیم از این اقدام پیشگیری کنیم.
 

به گزارش ایران خبر، محسن رضایی عصر پنجشنبه در بازدید از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس اظهار داشت: زمانی بنا بود خارجی‌ها با ایجاد کنسرسیومی متشکل از چند کشور اروپایی این مجموعه را بسازند، اما در تحریم‌های اقتصادی ساخت این پروژه را رها کردند و از کشور رفتند.

وی ادامه داد: پس از آن جوانان کشور آستین همت را بالا زدند و یکی از پیچیده‌ترین پالایشگاه‌های مدرن جهان را در این محل ساختند که در حال حاضر بیش از ۴۵ میلیون لیتر بنزین و تعداد زیادی فرآورده دیگر را تولید و به مردم عرضه می‌کند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هدف احداث پالایشگاه جلوگیری از صادرات مواد خام و تبدیل آن به فرآورده‌های با ارزش‌تر است که امروز شاهد تحقق این مساله با استفاده از دانش متخصصان داخلی هستیم.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس یکی از نمونه‌های مدیریت جهادی در کشور ما در عرصه صنعت است، گفت: مهم‌تر از هر چیز دیگر دانش فنی است که ما در ساختن این نوع پالایشگاه‌ها به دست آورده‌ایم.

رضایی ابراز داشت: در حال حاضر جوانان با تجربه و دارای دانش کامل در زمینه احداث و راه‌اندازی پالایشگاه‌های مدرن فرآوری میعانات گازی را در اختیار داریم و تعداد زیادی از چنین واحدهایی را می‌توانیم بسازیم و صادرات بهتری از انرژی داشته باشیم.

بازدید از ازبندر شهید رجایی، مجتمع کشتی سازی، شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس، بازدید هوایی از مناطق زلزله زده فین بندرعباس شرکت در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی ونشست شورای برنامه ریزی استان هرمزگان از مهمترین برنامه سفر یک روز معاون اقتصادی رئیس جمهوری به هرمزگان است.

منبع : خبرگزاری مهر