کد مطلب: 169309
 
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷
عضو هیئت رئیسه مجلس از ایرادات ساختاری دیوان محاسبات به گزارش سازمان برنامه در مورد عملکرد بودجه‎‌ای شرکت‌های دولتی خبر داد.
 

مجتبی یوسفی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص گزارش عملکرد بودجه شرکت‌های دولتی که از سوی سازمان برنامه به مجلس ارائه شده است، گفت: بودجه شرکت‌های دولتی سه برابر بودجه کل کشور است و به دلیل عدم نظارت دقیق بر این بودجه، مشکلاتی مانند حقوق‌های نجومی، سو مدیریت‌ها و تخلفات به وجود آمده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس، با بیان اینکه بودجه شرکت‌های دولتی هیچگاه در مجلس بررسی نمی‌شد، گفت: براساس مصوبه مجلس مقرر شد که دولت هر سال گزارشی از عملکرد بودجه شرکت‌های دولتی به مجلس ارائه کند. در همین راستا سازمان برنامه گزارشی از عملکرد بودجه شرکت‌های دولتی در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ به مجلس ارائه کرده اما این گزارش ناقص است.

وی در توضیح این مطلب اظهار داشت: برای بررسی دقیق گزارش باید مجامع شرکت‌های دولتی تشکیل جلسه داده و گزارش حسابرسی دقیق به سازمان برنامه و بودجه ارائه می‌کردند تا بر این اساس سازمان برنامه و بودجه گزارش عملکرد شرکت‌های دولتی را به مجلس ارائه کند.

یوسفی افزود: دیوان محاسبات در حال حاضر مشغول بررسی گزارش سازمان برنامه و بودجه در مورد بودجه شرکت‌های دولتی است اما اعلام کرده است که این گزارش ایرادات ساختاری دارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دیوان محاسبات امسال گزارش عملکرد شش ماهه بودجه ۱۴۰۰ را زودتر از موعد قانونی و در راستای شفاف شدن عملکرد دولت به مجلس ارائه کرد که تأثیر مهمی در تنظیم بودجه ۱۴۰۱ خواهد داشت.

منبع : خبرگزاری مهر