کد مطلب: 169516
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۵
ایران آنلاین-در جریان کمبود داروی بیماران «اس. ام. ای» نیستم/ پیگیری می کنم : نائب رئیس کمیسیون بهداشت در گفتگو با ایران آنلاین: : نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از مشکلات داروی بیماران «اس. ام. ای» اظهار بی اطلاعی کرد اما تاکید کرد که مساله را در کمیسیون متبوع خود پیگیری کند.
 

به گزارش ایران خبر، گروهی از خانواده‌های بیماران مبتلا به بیماری ژنتیکی «اس. ام.‌ای» برای دومین روز پیاپی امروز دوشنبه در مقابل مجلس تجمع کردند.

«سید محمد پاک مهر»، عضو کمیسیون بهداشت مجلس در واکنش به این تجمع به «ایران آنلاین» گفت: باید به موضوع دارو و درمان همه بیماران رسیدگی شود. البته، میزان کمک ها با توجه به نوع بیماری ها متفاوت است؛ داروی بیماران اس ام ای هم باید مانند سایر بیماران تامین شود چون تامین داروی بیماران خاص گران و دشوار است.

وی ادامه داد: باید برای حفظ سلامت، کنترل و درمان این بیماران اقدام ویژه شود. متولی این کار وزارتخانه است و من خیلی در جریان کمبود دارو و مشکلات این بیماران نیستم و این موضوع را باید از همکاران وزارت بهداشت سوال کنم.

نائب رئیس دوم کمیسیون بهداشت مجلس افزود: موضوع جلسه فردای کمیسیون بهداشت در رابطه با موضوع دیگری است اما به عنوان خادم مردم و برای پیگیری مشکلات این بیماران، در حاشیه این جلسه با مسئولان وزارت خانه صحبت میکنم و مشکلات را مطرح خواهم کرد.

---
 
---

 

منبع : ایران آنلاین